en een blok et shirt 'Sparta is een mooie, netteIBMI waar we het toch altijd wel beetje lastig mee hebben. Ze al jaren een beetje Engels voetbal, met toch ook wel weer wat spelers met een verfijnde techniek. In de loop der jaren hebben we al heel wat spelers van Sparta gekocht. Jongens als Groenendijk, Blind, Veldman en al weer wat langer geleden Ray Clarke. Dat was een echte spits van de oude stempel. Gewoon voor het doel staan en scoren. Hij werd vaak topscorer omdat hij alle penalties nam en gelukkig ook wist te scoren. Ook bij Ajax wist hij er veel in te schie ten. In de gouden tijd van Ajax was het voor ons makkelijker om bij Feyenoord op bezoek te gaan, dan uit te spelen bij Sparta op het Kasteel. Op de een of andere manier maakten die jongens bij de warming up altijd al veel indruk. Dat kwam ook door de shirts, vol gens mij. Want met die rode stre pen leken die Spartanen altijd wel sterker en groter dan wij. En dan hadden ze ook nog achterop een groot vierkant blok op het shirt waar het nummer in stond. En tel daar de ringkousen bij op en het tenue is compleet. En dan sta je voor je gevoel meteen al met 1 -0 voor. Wat ook mooi is aan Sparta is natuurlijk het stadion. Het Kasteel heeft echt nog iets van de oude voetbalstadions in Engeland. Veel hout, veel charme en er komen gelukkig ook nog best veel supporters. En dat moet ook. Eén van de echte supporters was natuurlijk Sparta Piet. Dat was een al wat oudere man, die altijd een vast plekje op de tribune had. En in zijn hand had hij een kooitje met een vogeltje erin. Dat was de mascotte van de club. Prachtig vonden de mensen dat. Helaas is Sparta Piet overleden, maar dat was echt een fan in hart en nieren. Spelen tegen Sparta is voor ons toch altijd wel een beetje bijzonder. Het blijft toch Amsterdam tegen Rotterdam, hè? En we hebben Feyenoord nu gehad, als we deze winnen dan begint het er echt op te lijken.1

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 3