nu eenmaal niet meer. Het is door het Bosman-arrest nu eenmaal een stuk moeilijker om echt een paar jaar aan een team te bouwen. Daardoor moet je sneller dan ooit om kunnen gaan met nieuwe spe lers, die in het begin nog niet ver trouwd zijn met het Ajax-systeem. Ach, dat maakt het ook wel leuk aan de andere kant. Want niemand had aan het begin van het seizoen verwacht dat het direct al zo goed zou gaan lopen met al die nieuwe spelers.' Sociale intelligentie Wat Blind daarbij vreugdevol stemt is, naast het voetbal-intellect, de sociale intelligentie van de neo- Ajacieden. 'De manier waarop de meeste jongens zich hebben aange past, is bewonderenswaardig. Het is natuurlijk wel een voordeel dat een aantal spelers al bij hun komst Engels sprak, maar het is mooi om te zien dat een spelers als Laudrup en Oliseh echt moeite doet om zich de hele Ajax-cultuur eigen te 1 o maken en zich echt in ons voetbal willen inleven. Dat getuigt van grote persoonlijkheid.' Over zijn eigen toekomstplannen hult de geboren Zeeuw zich voor alsnog in nevelen, waardoor de supporters nog niet weten of dit Blinds laatste Ajax-Sparta zal wor den. 'En daar ga ik nu ook niets over zeggen. Maar dat het een moeilijke beslissing is, dat is zeker.' Wat gemakkelijker praat de emi nente aanvoerder over het treffen van hedenavond met zijn oude club. 'Sparta betekent voor mij toch een gevoel van sympathie. Het is toch de club waar ik tot wasdom ben gekomen. Het is een weloverwogen keuze geweest om daar te gaan spelen en daar heb ik nooit spijt van gehad. Als we in Rotterdam spelen vind ik het ove rigens wel wat specialer dan wan neer Sparta op bezoek komt. Als ik daar ben is het toch altijd leuk om die echte clubmensen te spreken; de mensen er voor gezorgd hebben dat Sparta nog steeds bestaat en goed draait zoals het nu doet.' Juan Castello W.:.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 10