STADION SPORTNIEUWS 't Sterkte de ploeg trouwens wel. Zoals vaak het geval is met een tot tiental gere duceerd voetbalelftal groeide de ploeg boven zichzelf uit. Eerst nog was er de domper van een treffer van de voet van Sumiala. Daarna hadden Arveladze en Lit- manen het laatste woord (1-2). De dag sluiting moest toen nog komen. Eerst trapte Olsen uit pure frustratie rich ting Van Egmond. Vervolgens maakte hij het up-yours-gebaar en wees met zijn vin ger op het voorhoofd. Een toevallige sup poost werd bruusk opzij geduwd. Olsen later tegen de pers: "Het komt uit de buik hè. leder moet maar zijn eigen woorden gebruiken om aan te geven wat de twaalfde man....uh de scheidsrechter heeft gedaan." Benieuwd of de de tuchtcommissie nog in 't geweer komt. Toch leek het wegsturen van Oliseh het beste wat Ajax in Enschede kon overkomen. Net als in Maastricht, toen Melchiot er tegen MVV uitmoest, vond Ajax de vrije man met tien veel gemakkelijker dan toen het met een com pleet elftal speelde. Werd het in Maas tricht 0-3, in Enschede leverde de eind stand 1-2 op. Wat voor een deel te danken of te wijten was (het is is maar hoe je het bekijkt) aan het matige optreden van San- der Boschker, normaal toch een solide doelman. Het lijkt al met al beter dat Ajax vandaag met elf man aan de meet komt. Deze aflevering van Feyenoord - Ajax staat in het teken van het prestige. Ook al zou Ajax vandaag verliezen, dan nóg wor den de Amsterdammers kampioen. Maar ze willen desnoods van iedereen verlie zen, behalve van Feyenoord. En Feyenoord wil op zijn beurt eindelijk wel weer eens tegen Ajax aan het langste end trekken. 7

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 9