Aan alle ECHTE supporters van FEYENOORD Wij zijn er ian voor. Beenhakker Vandaag Feyenoord-Ajax. Een klassieker die dit seizoen helaas geen klassieker meer is. Zoals ook Ajax-Feyenoord in de eerste helft van dit seizoen niet was wat die behoorde te zijn. En dat heeft niets te maken met goed of slecht spelen. En niets te maken met winnen of verliezen. Er ontbrak wat in Amsterdam en er ontbreekt vandaag wat in Rotterdam. Inderdaad, de supporters van de bezoekende club. Maar iedereen kent de reden en iedereen met een klein beetje gezond verstand begrijpt dat het op dit moment, gezien eerdere gebeurtenissen, niet anders kan. Daar zijn we niet blij mee. Jullie als supporters niet, maar wij - als direkt betrokkenen, spelers en trainer - helemaal niet. Voetbal is voor iedereen en van iedereen. Zowel in het veld als buiten het veld. Dat maakt wat voetbal is: een fantastische onwijs te gek gave happening. Hebbie 'm? Gaat het kwartje misschien eindelijk een keer vallen? Bij mij niet hoor! Want ik begrijp er nog steeds geen pepernoot van dat mensen, die zich in hart en nieren Feyenoorder voelen, tegelijkertijd verantwoordelijk kunnen zijn voor het feit dat Feyenoord de afgelopen tijd voor honderdduizenden guldens aan boetes heeft moeten betalen aan KNVB en UEFA voor wangedrag van onze "supporters" in woord en gebaar. Misschien kunnen jullie me dat een keer uitleggen, maar begrijpen zal ik het nóóit. Zullen we het nog eens proberen? Kunnen jullie, namens spelers en trainer, en dus namens Feyenoord, er mede voor zorgen dat het vanavond een kanjer van een wedstrijd wordt? Spreekkoren? Leef je uit! Zingen? Oké! Maar hou het fatsoenlijk, hou het binnen de perken. Jullie zijn origineel genoeg en hebben die rottigheid niet nodig. Precies zoals ik Julio Cruz heb uitgelegd dat hij zulke stomme overtredingen als tegen PSV helemaal niet nodig heeft. Hij heeft van zichzelf klasse genoeg. Jullie toch ook? Het is vanavond mijn eerste klassieker als coach van Feyenoord. Jullie Feyenoord! En samen met de spelers ga ik er alles aan doen om alle echte Feyenoorders - net als tegen Juventus - een onvergetelijke en fantastische avond te bezorgen. En lukt dat niet dan ga ik er óók vanuit dat jullie je gedeisd houden!

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 51