STADION SPORTNIEUWS De dubbele gele kaart van Oliseh kost de Nigeriaan vandaag de wedstrijd tegen Feyenoord. Omdat Dean Gorré afgelopen maandag tijdens de training een spier- scheuring opliep komt ook hij niet in actie. Het is trouwens nog maar de vraag of dat zonder blessure wèl het geval zou zijn geweest. Gorré stond tot nu vaker bij Ajax in de basis dan hij zelf had verwacht. Dat kwam voor een belangrijk deel door de blessure gevoeligheid van Litmanen. Nu de Fin de weer fit is, blijft het aantal speelminuten van Gorré ook beperkt. Zeker nu hij zelf geblesseerd is geraakt. Bij Feyenoord is Cruz weer beschikbaar en staat Sanchez na een lange lijdensweg weer te trappelen om in de basis te wor den opgenomen. Dat vraagt nog meer wijsheid van Beenhakker die er nu opnieuw niet omheen lijkt te kunnen Kor- neev op de bank te zetten. Tegen FC Gro ningen stond Sanchez met nummer 7 aan de rechterkant. Korneevs naam kwam niet voor in de basis. Deze liet vlak voordat Cruz er tegen PSV werd uitgestuurd net weten dat hij er niet over peinst om met een vierjarig contract op zak wekelijks op de bank plaats te nemen. De absentie van Cruz stelde Been hakker in de gelegenheid de Rus vanaf de eerste minuut te laten voetballen. Maar nu de schorsing van Cruz erop zit steekt hetzelfde probleem de kop op. Ook al omdat Sanchez deze week in het Rotterdams Dagblad meldde dat ook hij niet naar Rotterdam is gekomen als bank zitter. Vorig jaar bracht Vitamina het, ach ter de spitsen voetballend, tot zestien goals. Dit seizoen kwam hij pas aan vier, hoewel zijn laatste treffers tegen Heeren veen en FC Groningen eigenlijk voor twee hadden moeten tellen. Sanchez beseft als geen ander dat hij niet voor de tweede keer clubtopscorer wordt. Vooral omdat Henke Larsson zich dit sei zoen niet voor hem kan opofferen en Gas ton Taument ook weg is. Sanchez: "Julio is een andere spits, er is veel veranderd in vergelijking met vorig seizoen. Ik denk dat men zich bij Feyenoord te weinig heeft gerealiseerd hoe waardevol iemand als Taument was. Het is ook niet voor niets dat we vorig seizoen lang meededen om de titel. Nu zijn we 20 punten van num mer één verwijderd." Van Ajax dus, dat aan het eind van het vorig seizoen door het kapitaalkrachtige buitenland van een deel van zijn beste spelers werd beroofd. Bogarde, Kluivert, Musampa, Overmars en Wooter trokken weg nadat eerder Reiziger en Davids al aan hun stutten hadden getrokken. Het dient gezeg dat ze er in de hoofdstad in slaagden een goed alternatief te reali seren. Laudrup, McCarthy, Oliseh en voor al Shota Arveladze gaven Ajax niet alleen een nieuw gezicht maar ze zorgden er ook voor dat de Amsterdammers momen teel op fluweel zitten waar het een 27ste landstitel betreft. Dit alles zal niet van invloed zijn op de wedstrijd Feyenoord - Ajax van vandaag. Want die staat los van alles. Die is zó uniek dat hij met geen enkele andere wedstrijd is te vergelijken. Feyenoord - Ajax is klas siek en zó'n topper dat het gelijk staat met majesteitsschennis als iemand hem verbaal zou misbruiken. Als we echt zo tegen die persoonsgebon den clubcard zijn, valt er vandaag geen onvertogen woord. Dit is een testcase. 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 5