't WK qrijpen? STADION s P O R T N I E u VVS Voetbal International deed vorige week een moedige poging De Goey aan het praten te krijgen. Het lukte niet. De aan leiding was de boven geschetste ontwik keling plus de vrees dat Hiddink straks Hesp weieens als tweede keeper zou kunnen meenemen naar Frankrijk nu deze het wonder boven wonder zo goed doet bij Barcelona. Hesp was jaren te zoeken op topniveau. Leo Beenhakker gaf destijds vlak voor het WK in Italië de voorkeur aan Menzo als derde keeper en stuurde hèm naar huis. Mentaal heeft Hesp hieronder lang geleden. Pas nadat hij Fortuna Sittard verwisselde voor Roda JC bloeide hij weer op. Het feit dat Beenhakker in 1990 ook nog trainer van Ajax was, zal zeker niet vreemd geweest aan zijn beslissing. Immers, Beenhakker moest na Italië weer verder met Menzo. Ter herinnering: Van der Sar was destijds bij Ajax nog tweede keeper. Pas onder Van Gaal werd Van der Sar eerste keeper en kreeg Menzo rugnum mer twaalf. In Italië traden namens Oranje Van Breu- kelen, Hiele en Menzo aan. In Zweden 1992 stond het duo Van Breukelen/Hiele er. En in Amerika De GoeyA/an der Sar; in die volgorde. Het was Hiddink die De Goey nadien passeerde. Aanvankelijk ging dat gepaard met kritiek. Maar gaandeweg ontwikkelde Edwin van der Sar zich op een wijze dat zelfs Pim Does burg, De Goeys voormalige trainer, zich lovend ging uitlaten over de Amster damse sluitpost. Probleem is nu dat De Goey sinds Gullits vertrek bij Chelsea van Vialli nog maar alleen Europese wedstrijden en beker wedstrijden mag keepen. Dat zou hem zijn wedstrijdritme weieens kunnen kos ten. Het verwijt dat hem wordt gemaakt is dat hij niet de hele 16 bestrijkt. De eer ste adviezen aan de man van zeven mil joen om naar een andere club uit te zien, zijn er al. Nü nog worden ze gegeven op fluis tertoon. Maar de volumeknop zal luider worden gezet du moment dat blijkt dat Edje écht Frankrijk en een hele stapel poen gaat mislopen. Vooral dat laatste zou hem zeer doen!

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 31