DJON NIEUWS Klaar voor de klassieker Zondag 5 april 1998 nummer 22 Redactie en Administratie Uitgave Stadion Sportnieuws: Oranje/van Loon b.v. Siriusstraat 2, 2516 AT Den Haag, telefoon: 070 385 94 00 TELEFAX: 070 385 15 38 E-mail: oranjevl@spidernet.nl Aquisitie: Adrem bv Postbus 313, 9200 AH Drachten TEL. 0512-524180 Advertentietarief op aanvraag Foto omslag: Sanchez kopt vallend de 3-0 binnen Feyenoord- FC Groningen 3-0 De klassieker? Feyenoord is er klaar voor. Toch nog eerder dan verwacht vond deze week in Groningen een commandowisseling plaats. Jan van Dijk voor Wim Rijsbergen. Dat kon afgelopen woensdag op twee manieren uitpakken. Feyenoord won het midweekse duel met 3-0 van FC Groningen. En gaf daar mee aan er klaar voor te zijn. Dat is Ajax ook. Steeds als de Amsterdam mers in een dalletje verkeren, is juist Feye noord de inspiratiebron geweest om de rug te rechten. Het aantal (vrij forse) nederlagen dat Rotterdam op die manier in de maag kreeg gesplitst, leidde hier tot berusting. Maar nooit tot het idee dat Mokum onver slaanbaar zou zijn. Ajax verkeert trouwens helemaal niet in een dip. Wonderlijk genoeg (zie pagina 5) deed trainer Morten Olsen het vorige week in Enschede wel zo voorkomen. De Deen reageerde tijdens het perspraatje na afloop een tikkeltje overspannen. Maar het enige dat zich in Enschede voordeed was dat de scheidsrechter geen slippendrager wilde zijn van de Amsterdammers. Hij toonde Oliseh rood, gaf Ronald de Boer geen strafschop en keurde een goal af van Litmanen. Van Egmond deed dit omdat hij van de juist heid van zijn beslissingen overtuigd was en niet om Ajax te nekken. Olsens optreden duidde erop dat hij die laatste mening wèl was toegedaan. Wat erg kortzichtig was. Kennelijk is hij anders gewend. Dit land heeft goeie en minder goeie scheids rechters. Ze zijn allen te goeder trouw. Maar er zijn er bij, die om een eventuele fout niet al te zwaar door de pers aangerekend te krij gen in alle gevallen van twijfel de zijde kie zen van Ajax. Dick van Egmond was er vorige week zondag tijdens FC Twente - Ajax niet zo een. Gedrukt op choorvrij papier 1

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 3