STADION SPORTNIEUWS meerd werd hij opgenomen op de intensi- ve-care afdeling van het Gorkumse Bea- trixziekenhuis. Later werd hij overge bracht naar het Rotterdamse Dijkzigt. Het eerste wat Coentje deed toen hij vorige week zondag bij bewustzijn kwam was vragen wat Feyenoord tegen Volendam had gedaan. Er bestaat volgens senior manager Fred Blankemeijer géén levens gevaar meer. De eerste club waar Coen Moulijn speelde was Xerxes dat hem in de luierjaren van het betaald voetbal als 17-jarige voor 18.000 gulden aan Feyenoord overdeed. Hij was toen al afgetest bij Sparta dat hem fysiek niet sterk genoeg achtte. In later jaren kregen ze hiervan spijt als haren op het hoofd. Want Moulijn ont wikkelde zich tot een linksbuiten waar voor de mensen naar het stadion kwa men. Drie generaties Feyenoorders bijeen, v.l.n.r. Coen Moulijn, Mario Been en Jan Llnse Hij passeerde altijd buitenom, draaide generaties rechtsbacks horendol en liep zich op twee man altijd te pletter. Dat waren Harrie Brüll van Roda JC en Fritsje Flinkevleugel van DWS die niet naar zijn schijnbeweging keken maar alleen oog hadden voor de bal. Moulijn kwam 38 keer keer in actie voor het Nederlands elftal. Hij kwam van 1955 tot 1972 uit voor Feyenoord en tekende evenals de Amsterdammer Sjaak Swart voor 36 klassiekers. Coen kwam hierin tot vijf doelpunten. Toen hij op 9 mei 1972 zijn afscheidswedstrijd speelde, brachten 60.000 uitzinnige supporters hem een bloemenhulde. 't Zou mooi zijn als Coentje woensdag 22 april weer met ons naar Feyenoord - Roda JC zou kunnen kijken. 27

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 29