TEGENSTANDER VAN VANDAAG: AJAX OOSTNEDERLAND PoGo OTZ7SCaT7Q b Na enkele uiterst succesvolle seizoenen met een Europa Cup I, Supercup, Wereldbeker en 3 landstitels op rij was het vorige seizoen 1996/1997 een tegenvallend jaar voor Ajax. Het was het laatste seizoen van Louis van Gaal als trainer bij de Amsterdammers en het eerste sei zoen in de nieuwe Amsterdam Arena. Ajax won geen enkele hoofdprijs en eindigde in de compe titie op de 4e plaats, achter onze FC Twente. Louis van Gaal vertrok dus bij Ajax en zijn opvol ger was al een half jaar bekend: de Deen Morten Olsen. Olsen heeft in dat half jaar alles goed kun nen observeren en spelers kunnen bekijken en beoordelen. Het resultaat daarvan was 10 nieuwe spelers voor Ajax, waaronder 7 buitenlandse. Het resultaat daarvan was weer dat enkele talentvolle eigen jeugdspelers, waar Ajax toch groot mee is geworden, Ajax de rug toekeerden, omdat ze geen kans zagen tegen die gevestigde, gelouterde aankopen te concurreren en vertrokken veelal naar het buitenland. De spelers die bij Ajax aan het einde van het vori ge seizoen vertrokken zijn: Dave van den Bergh (Rayo Vallecano, Spanje), Winston Bogarde (AC Milan, Italië), Ivan Gabrich (Merida, Spanje), Robert Gehring (Rayo Vallecano, Spanje), Patrick Kluivert (AC Milan, Italië), Eli Louhenapessy (Udinese, Itahë), Kiki Musampa (Bordeaux, Frankrijk), Marc Overmars (Arsenal, Engeland), Arnold Scholten (JEF United, Japan), Dennis Schulp (FC Volendam)Nordin Wooter (Real Zaragoza, Spanje). In de loop van dit sei zoen vertrokken eveneens Martijn Reuser en John Veldman bij Ajax. Beide spelers willen zich opnieuw bewijzen bij Vitesse. Nieuw aangetrokken werden: Shota Arveladze (Trabzonspor, Turkije), Dean Gorré (FC Groningen), Michael Laudrup (Vissel Kobe, Japan), Froylan Ledezma (Alajuelense, Costa Rica), Benni McCarthy (Seven Stars, Zuid- Afrika), Sunday Oliseh (FC Köln, Duitsland), Andrzej Rudy (Lierse SK, België)Gerald Sibon (RodaJC), Tom Sier (SC Heerenveen), Ole Tobiasen (SC Heerenveen). Verwacht werd dat Ajax voor dit seizoen geen serieuze titelkandidaat zou zijn met al die nieuwe aankopen. Maar het tegendeel werd bewezen. De vernieuwingen van Morten Olsen werkten als ver frissend op de Ajacieden. Niet langer waren daar de strak omlijnde taken en opdrachten voor de spelers. Bij Olsen oogde alles losser en de 'oude' Ajacieden waren weer gretig en de aankopen pasten zich wondersnel aan in Amsterdam. Binnen no time stond er een eenheid. Het Ajax van nu speelt met meer positiewisselingen en niet meer met permanent bezette vleugels. Het is een team vol artiesten en er is altijd wel iemand met een geniale ingeving of actie die de wedstrijd beslist. De ploeg scoort eveneens heel gemakke lijk en bewees in Nederland moeilijk te kloppen te zijn. Toch bleef er twijfel bij Ajax hangen na de uitwedstrijden tegen Udinese en VfL Bochum in de Europacup en het thuisduel in de competitie tegen PSV. Udinese bleef op 2-1 steken en Ajax, dat thuis nipt met 1-0 had gewonnen ging ternau wernood verder. Bochum nam in de Arena zelfs een snelle 2-0 voorsprong, maar Ajax wist dit nog om te buigen in een 4-2 overwinning. In Duitsland wankelde Ajax, maar ging via een gelijkspel (2-2) toch verder. PSV won het duel met Ajax in de Arena zeer verdiend met 3-4. ZORGVERZEKERAAR PROGRAMMABOEKJE

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 5