maanden volgden nog de Franse middenvelder Vincent Gouttebarge, spits Marco Boogers, Ajax-verdedi- ger Milan Berck Beelenkamp en de ervaren Hagenees Marco Gentile. Wisselen Dick de Boer heeft dit seizoen logi scherwijs veel spelers verbruikt - Veel trainers gaan nu eenmaal wis selen als hun elftal niet draait. De laatste weken kiest hij in het doel voor keeper Hilbers. De zwaar beproefde verdediging bestaat dan uit Berck Beelenkamp, Luc Nijholt, Marco Gentile, Miel Mans of Dennis Klein. Vaste waarden op het middenveld zijn normaal gespro ken Gouttebarge, de jonge Joeri Molenaar en Silvan Inia. De erva ren Rob Matthaei of Johan Steur completeren het viermansblok. Het spitsenduo wordt in principe gevormd door Ajacied Schulp en de onberekenbare Marco Boogers. Babangida vervult veelal de rol van joker. Met dit elftal moet Volendam zich eigenlijk wel in de hoogste afdeling kunnen handhaven, maar in de meeste wedstrijden worden de Volendammers dit seizoen te veel teruggedrongen en komen ze niet aan voetballen toe. Vorig seizoen speelde een slecht draaiend Ajax in de Arena een moeizame wedstrijd tegen Volendam. Halverwege kwamen de Volendammers zelfs op voorsprong door een strak schot van midden velder Gert Aandewiel, die inmid dels bij Sparta speelt. Pas zes minu ten voor tijd kopte Winston Bogarde de gelijkmaker binnen. De kans dat de Amsterdammers het dit jaar weer moeilijk krijgen tegen Volendam is niet erg groot. Ajax zal zich ongetwijfeld sparen voor de zware uitwedstrijd tegen Spartak Moskou; met een paar vroege doel punten moeten de drie punten vandaag in Amsterdam blijven. Jeroen Kleijne In het vorig sei zoen kwam Ajax in de Amsterdam Arena pas in de 84ste minuut op gelijke hoogte met Volendam. Bogarde scoorde koppend de 1-1 en wordt gefelici teerd door Patrick Kluivert.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 7