13 november 1982 stonden NAC en Ajax voor het laatst tegenover elkaar in het bekertoernooi. In dit duel in de tweede ronde wonnen de Amsterdammers in Breda met 3-0. Toch moet Ajax ervoor waken om NAC te onderschatten. Dat is dit seizoen al gebleken bij de eerste ontmoeting tussen beide ploegen, op 15 oktober in de Amsterdam Arena. Heel lang leek de wedstrijd af te stevenen op een doelpuntloos gelijkspel. Pas in de 84ste minuut stelde Richard Witschge met een kopbal de overwinning voor Ajax veilig. Degelijke selectie De Bredanaren hebben vooral een zeer degelijke selectie. John Karelse (27) staat al sinds mensenheugenis onder de lat bij de Bredanaren. Met Geert Brusselers (28), John Feskens (32) en de Joegoslavische nieuweling Nebosja Gudelj (28) herbergt de ploeg een schat aan ervaring. Ook de Zuid-Koreaan Young Joon Noh - tijdens de win terstop overgenomen van het Japanse San Frecce - heeft tot nu Voor de derde keer op rij wint Ajax met het kleinst mogelijke verschil. Na een 1-0 overwinning bij Heerenveen en Willem II wint Ajax opnieuw met dezelfde cijfers. De jarige Andrzej Rudy moet het veld verlaten met een gebroken neus. toe een goede indruk achtergela ten. En de snelheid van Amerikaans international Ernie Stewart is vanaf het middenveld nog steeds een gevaarlijk wapen. Of de geblesseerde Glenn Helder vandaag inzetbaar zal zijn, is nog niet zeker. Voor Ajax geldt dat het laatste bekersucces alweer dateert uit het seizoen 1992-1993. Heerenveen werd toen in een Kuip vol Friese vlaggen met 6-2 versla gen. De afgelopen twee seizoenen kwamen de Amsterdammers niet verder dan de achtste en de zes tiende finales. Hoogste tijd dus dat Ajax vandaag bewijst waarom Tijjani Babangida zo breed glimla chend het strookje met daarop NAC uit de glazen bol haalde bij de loting voor deze kwartfinale. Jeroen Kleijne 7

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 7