'Oh nee, toch niet tegen Spartak!' JDe twee echte 'Rusland-des kundigen' in de Ajax-selectie zijn Dean Gorré en Danny Blind. In hun Rotterdamse verleden speelden ze allebei al een keer tegen Spartak Moskou. Het wordt vandaag zeker geen makkie voor Ajax, verwachten ze. 'Spartak Moskou heeft natuurlijk niet zo veel uitstraling als een aan tal andere ploegen dat in de kwart finale staat, zoals Inter, Lazio en Atletico', stelt Danny Blind vast. 'Maar je weet dat Russische ploe gen in staat zijn om van tijd tot tijd ineens heel goed voor de dag te komen. De buitenwacht vindt Spartak niet zo'n interessante tegenstander, maar voor ons blijft het verdomd lastig.' De Ajax-cap- tain speelde in 1983 al eens tegen de Russen. Dat was toen nog met Sparta, in de derde ronde van de UEFA Cup. Op Het Kasteel hielden de Spartanen hun Russische tegen stander met 1-1 nog aardig in bedwang. De uitwedstrijd moest vanwege de kou gespeeld worden in de Georgische hoofdstad Tblisi. Sparta-speler Louis Van Gaal wilde met een Georgische vlag het veld betreden om de Georgische toe schouwers te paaien, maar UEFA- reglementen verhinderden dat. Ruim drieduizend kilometer van huis delfden de Rotterdammers na twee keer drie kwartier het onder spit (2-0); uitgerekend uitblinker Van Gaal miste in de laatste minuut een strafschop. Danny Blind: 'Op dat moment had Spartak Moskou ook een heel aar dig elftal. Bij de Russen speelden vier, vijf internationals, onder wie keeper Dassajev. Spartak was voor Sparta toen een maatje te groot.' Zo'n tien jaar later mocht Feyenoord het opnemen tegen Spartak Moskou. Dit was een dub bele ontmoeting in het toernooi voor bekerwinnaars, met in de Rotterdamse gelederen Dean Gorré. In de Kuip wonnen de Russen met 1-0; in Moskou werd Feyenoord met 3-1 verslagen. Vooral aan die laatste wedstrijd bewaart Gorré slechte herinnerin gen. 'De omstandigheden waren dramatisch slecht. Hun eigen veld lag vol met sneeuw en ijs. Zelfs het leger werd ingeschakeld om het veld schoon te maken, maar het veld bleef smerig en bovendien stonk het als een gek. De wedstrijd werd dus afgekeurd. Eén of twee dagen later speelden we in een ander stadion, maar daar was het veld al net zo slecht. En tot over maat van ramp werden we ook nog van de mat gespeeld. Mijn eer ste gedachte na de loting voor deze kwartfinale was dan ook: o nee, toch niet tegen Spartak.' Onbekend Op het moment van dit interview kunnen de Ajacieden nog niet zo veel vertellen over de sterke en

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 8