Tiener met kalk aan de schoenen echt werd waarop een droom binnen stapte, was dat het moment bomvolle Arena 'Toen ik de Hij herinnert zich het voorval nog als de dag van gisteren en zal het waarschijnlijk nooit meer vergeten. Op een mooie dag moest Andy van der Meyde, rechtsbuiten met het kalk aan de kicksen, bij Ajax' Directeur Betaald Voetbal komen. Andy schrok zich wild. Oké, hij had reeds een keer een gesprek met Morten Olsen gehad, maar om nu alweer bij de trainer te komen.... Andy moest iets hebben misdaan en hij piekerde zich dan ook suf wat het geweest moest zijn. Zo slecht ging het toch ook weer niet? In de Al ging het hem haast al makkelijk af en ook in het tweede was Van der Meyde al bijna niet meer weg te slaan. Andy zegt dat de trainer hem echter direct op zijn gemak wist te stellen met de mededeling dat hij verzocht werd zich bij de selectie te voegen. 'En zo gaat het van het één naar het ander', vertelt de Diemenaar. 'Eerst mocht ik af en toe meetrainen met de selectie, toen mocht ik 8 mee met de groep voor een competitiewedstrijd en tegen FC Twente maakte ik mijn debuut. Dat was trouwens ook echt te gek. Ik zat rustig in de dug-out toen de trainer tegen mij zei dat ik moest warm lopen. Ik keek meteen om me heen om te kijken tegen wie hij het had, maar het bleek toch echt dat 'ie mij bedoelde!' Ook de volgende stap, debuteren in Ajax 1, maakte Andy die 12^e november van het vorige jaar. Toegejuicht door het publiek, dat het debuut van een speler van eigen kweek altijd kan waarderen, speelde Van der Meyde zo zijn eer ste wedstrijd waardoor een jon gensdroom realiteit werd. Met nummer 34 op de rug en zijn ach ternaam sierlijk daarboven stapte Andy de bomvolle Arena binnen. 'Dit was toch het moment waarop een droom inderdaad echt werd. Zo kun je het zeker zeggen. Van jongs af aan wilde ik maar één ding en dat is profvoet baller worden en dan het liefst bij Ajax. In de jeugd en ook bij Vitesse, waar ik ook nog voetbalde, speelde ik op heel veel verschillende posities. Zeker in het begin heb ik me niet zo op de rechterspitspositie

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 8