iir i r Schijn bedriegt bij NEC Nieuw was het sleutelwoord in de vorige thuisontmoeting met NEC in de Arena. Ajax speelde voor het eerst in het huidige Umbro-thuistenue en na afloop van de met 5 - 0 gewonnen wedstrijd werd een aanwinst voor de Ajax- selectie gepresenteerd: Benedict McCarthy, vandaag de dag beter bekend als Benni. De huidige Ajacied met het rug nummer 17 keek die avond zijn ogen uit. Al in de eerste minuut scoorde de weer in genade aange nomen linksback van Ajax, Winston Bogarde, het eerste doel punt. Ondanks de afwezigheid van Patrick Kluivert kon de negentien jarige Benni aanschouwen hoe een typisch Ajax-doelpunt eruit ziet. Dani werd op maat bediend door Ronald de Boer en de Portugees, al bekend met de doelpunten uit de Ajax-huisstijl, stiftte de bal over NEC-goalie Roorda. Treffers van wederom Bogarde, van Ronald de Boer en van Kiki Musampa brach ten Ajax een overtuigende zege. Hiermee revancheerde de Amsterdammers zich voor het toch wat smadelijke 2-0 verlies in de Goffert aan het begin van dat sei zoen. Volledig eerherstel volgde dit sei zoen, toen Ajax op een gortdroge mat NEC in Nijmegen met 4-1 terugwees. Het was Ajax zesde wedstrijd in de competitie onder Olsen, waarin Tom Sier voor de rood-witten debuteerde. Na een snelle score van Sunday Oliseh stelde Jari Litmanen met twee goals de overwinning veilig. 'Nooit Eerste Classer' De geschiedenis van de Nijmegen Eendracht Combinatie is verre van stabiel te noemen en het imago van de club is nooit echt overwel digend geweest. Daarvan getuigt ook de bijnaam 'Nooit Eerste Classer', bedacht toen de Nijmegenaren in de eerste helft van de jaren dertig kampioen wer den in de tweede klasse maar nooit promotie konden forceren. Nadat

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 4