De zaak van Sjaak FEBD De slippers van de Generaal ONDER STATION BIJLMER 'Ajax is gewaarschuwd. Want eigen lijk moeten we weer opnieuw^M beginnen. We hebben immers twe^I weken geen wedstrijd gehad en dat kan gevaarlijk zijn. Het voordeel is wel dat we een vrij weekend gehad hehben. We hebben nu weer een fris lichaam en een frisse geest. En ook dat is heel erg belangrijk. Vanavond is NEC de tegenstander. En pas op: dat lijkt makkelijk, maar dat is het zeker niet. Want die jongens eten ook goed en gaan ook speciaal voor dit duel vroeg naar bed. Bij NEC spelen een paar hele goede spelers, waaronder Anton Janssen. Op hem hadden we vroe ger al een oogje. Dat was echt al heel lang geleden. Volgens mij al in de tijd dat George Knobel trainer was, haha! Michels heeft van alle trainers uit het verleden toch wel de meeste indruk op mij gemaakt. Mijnheer Michels moet ik zeggen. Hij was een groot leider, recht door zee en streng maar rechtvaardig. Wat je dus echt niet moest doen, is Michels in de maling nemen of iets achter zijn rug om doen. Want hij had alles in de gaten, of het nou de spelers, de terreinknechten of de schoonmakers waren. Eén keer ging één van de fysiotherapeuten van toen te ver. Nee, zijn naam noem ik niet want dat is niet belangrijk. Het was een mooie dag en de jongens waren lekker aan het trainen. De fysio moest even naar buiten om wat kleding te pakken. Hij ziet een paar slippers staan en doet ze aan. Dus ik zeg: 'Dat moet je niet doen! Die zijn van Michels!' Waarop die jongen zegt dat dat niet uitmaakt, hij zou zo weer terug komen. En ja hoor, komt 'ie even later terug, zit er modder op de slippers van de trainer. Even later komt mijnheer Michels bin nen. 'Wie heeft mijn slippers gebruikt?', zei hij met een norse blik. Hij kwam er snel genoeg ach ter dat het de fysio was. Dus Michels pakt de schoenen van die arme man, loopt ermee naar bui ten, dompelt ze in de modder en zet ze zó op het spierwitte laken van de massagebank. Zonder ook maar één ding te zeggen. Die fysio heeft nooit meer zijn slippers geleend. Dat was Michels. Een echte Generaal. Ik hoop dat 'ie nog lang gezond blijft.' 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 3