gericht. Maar toen ik op een gege ven moment John van 't Schip zag spelen, ben ik me op die plaats gaan richten. En sindsdien ben ik daar niet meer weggegaan.' Contract Sinds kort is de rechtsbenige aan valler een heus contract bij Ajax rijker. Van der Meyde, in septem ber achttien geworden, beseft dat hij wat dat betreft een exponent van de nieuwe generatie voetbal lers is die reeds op jonge leeftijd een goed contract van hun club 10 krijgen voorgelegd. Sinds het Bosman-arrest moeten de clubs wel. Zaakwaarnemers lijken zeker bij de wedstrijden van de oudste jeugd en Ajax 2 een seizoenkaart te hebben en slechts met lange con tracten kunnen clubs zo hun talen ten langer bij zich houden. Hoewel andere clubs reeds meerdere malen bij Van der Meyde aan de bel hin gen, blijft Andy Ajax voorlopig trouw. 'Het gaat mij er nu om ervoor te zorgen dat ik er echt bij blijf en dan langzaam maar zeker een stapje verder. Maar ik moet nog wel erg veel leren. Na de trai ningen met het eerste elftal ga ik vaak nog even apart met Baba oefenen op voorzetten en daar kan ik dan van profiteren.' De eerste tijd bij Ajax leverde de jeugdige Ajacied overigens een probleem op. Toenmalig Directeur Opleidingen Co Adriaanse drong er meerdere malen bij Andy op aan dat hij zijn veel te lange haar dien de af te knippen. Stekels van boven en lang haar tot over de schouders past immers niet bij de uitstraling van een Ajacied. Andy weigerde maar capituleerde ten slotte toch. 'Maar dat kwam pas toen ik mezelf een keer op tv zag voetballen. Ben ik dat?, dacht ik bij mezelf. Eigenlijk vond ik het geen gezicht. Die jongen met dat veel te lange haar, dat was ik niet. Pas toen ben ik naar de kapper gegaan. Ik kan mij trouwens ook nog herinneren dat mijnheer Adriaanse eens een keer een stukje uit de krant had geknipt met daarin het bericht dat Batistuta niet meer in het Argentijnse team zou mogen spe len als hij zijn haar niet afknipte. Maar nu heb ik gewoon echt kort haar zoals veel Ajacieden en dit past ook wel beter bij mij.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 10