(02-11-1976) (10-09-1970) (20-02-1971) (15-10-1965) (08-07-1975) (22-03-1973) (05-09-1973) (04-04-1973) (15-06-1964) (19-04-1974) EINDHOVEN Dani (middenvelder/aanvaller) De Portugese international Daniel da Cruz Carvalho is een speler met een fluwelen balbehandeling die vorig seizoen nog weieens overhoop lag met Louis van Gaal. Krijgt van Morten Olsen beduidend meer vertrouwen. Is zeker bij de vrouwelijke fans waan zinnig populair. Dani tekende tot medio 2001 bij Ajax. Dean Gorré (middenvelder) Gorré speelde eerder voor SW (4 jaar), Feyenoord (drie jaar) en FC Groningen (drie jaar). Hij was de laat ste aankoop waar Louis van Gaal zich bij Ajax nog mee bemoeide. In zijn periode bij Feyenoord wilde hij echter het voetbal vaarwel zeggen. Leefde bij FC Groningen echter helemaal op. Kon kiezen uit Itali aanse, Spaanse en Engelse clubs aan het eind van het vorig seizoen. Is de ideale twaalfde man binnen de Ajax-selectie met 11 invalbeurten. |ari Litmanen (middenvelder/aanvaller) Een waardevolle speler die jammer genoeg enorm blessuregevoelig is. Scoorde dit seizoen in 14 wed strijden elf keer. Hij bereikte bij Ajax al de topschut- terslijst aller tijden met meer dan vijftig treffers. Was in zijn vaderland Finland ooit eens de eerste voet baller die tot sportman van het jaar werd gekroond. Andrzej Rudy (middenvelder) Kon met zijn vorige club Lierse SK uitkomen in de Champions League maar vond dat minder interes sant als een contract bij Ajax. Rudy en Olsen werk ten bij zowel Bröndby als FC Köln al eens samen. Speelde zijn 16e en laatste interland voor Polen in mei 1994 tegen Oostenrijk. Richard Witschge (middenveld) Kende gedurende zijn carrière al de nodige conflic ten. Zcf noemde Leo Beenhakker hem eens een ty pisch product van de patatgeneratie. Werd bij Bar celona vaker niet dan wel opgesteld, vanwege de concurrentie met Michael Laudrup en Ronald Koe man. Raakte bij Bordeaux in conflict de trainers Cour bis en de Portugees Toni. Verder was er onduidelijk heid over het schoenenmerk van Witschge en dat van Bordeaux. Bedankte onlangs voor Oranje na een conflict met Guus Hiddink Shota Arveladze (aanvaller) Scoorde dit seizoen net als Litmanen al elfmaal. Ar veladze is afkomstig van de jeugd van Dinamo Tbi lisi en speelde vervolgens voor het Turkse Trabzons- por. Was daar twee jaar geleden topschutter met 25 doelpunten. Hoewel in Nederland redelijk onbekend stond hij toch op het verlanglijstje van een groot aantal Europese clubs. Tijjani Babangida (aanvaller) De kleinste speler van de PTT Telecompetitie, 1 me ter 63, is bezig aan een heel sterk seizoen. Scoorde al tien keer. Speelder eerder voor VW en Roda |C. Peter Hoekstra (aanvaller) Kwam halverwege het seizoen 1995/1996 over van PSV. Is nog één van de weinige klassieke buiten spelers die Nederland rijk is. Wordt voortdurend ach tervolgd door blessures. Zo miste hij een groot ge deelte van het vorig seizoen door een knieblessure. Michael Laudrup Ronald de Boer zei onlangs in een interview nog dat Nederland de echte Laudrup nog niet aan het werk heeft gezien. De sierlijke voetballer had in de eerste helft van het seizoen wat blessurepech waardoor hij maar elf van de twintig wedstrijden kon spelen. Be wees verleden week in de met 1-5 gewonnen wed strijd tegn RKC Waalwijk met drie doelpunten zijn klasse. Krijgt volgend seizoen in Amsterdam waar schijnlijk gezelschap van zijn broer Brian. Gerald Sibon (aanvaller) Sibon wordt in Amsterdam vergeleken met Kanu. Veel techniek, sterk met het hoofd en is goed in de balaanname. Toch startte hij stroef bij de ploeg die hem overnam van Roda |C. Maakte vooral in Venlo (WV) en Kerkrade (Roda JC) naam nadat een profa- vontuur bij FC Twente op niets uitliep.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 17