9 Trainen Dat is ook zo'n genot. Kijk natuurlijk klaag je als voetballer weieens wanneer je weer in de regen of storm naar buiten moet, maar er is eigenlijk bijna niets leukers. Op de momenten dat je geblesseerd bent, merk je helemaal hoe leuk het eigenlijk wel niet is. Moeilijkste tegenstander Ik heb op dit moment geen idee. Mooiste jeugdherinnering De keer dat ik een straattoernooi op de Dam heb gewonnen met de Elisabeth Paulus School staat me nog heel goed bij. Dat was voor scholieren hèt voetbalevenement van Amsterdam. PSV-Ajax Met name voor PSV een hele belangrijke wedstrijd die absoluut gewonnen moet worden om nog kans op de titel te maken. Ik heb vroeger bij Ajax gespeeld, maar dat is inmiddels zolang geleden dat ik niet echt meer een binding met die club voel. Ik herinner me uit die tijd wel dat we in Eindhoven de finale om het kampioenschap van Nederland met 1-0 verloren. Tom Van Mol (thans FC Utrecht, red.) scoorde toen voor PSV. Vies van Spruiten en lof doen me bijna walgen. Alleen die lucht al zeg. Liefdadigheid Als er mensen van bijvoorbeeld het Leger des Heils of de kankerbestrijding aan de deur komen dan geef ik daar graag wat aan. Maar het is niet zo dat ik geld overmaak naar bepaalde girorekeningen. Betalen voor interviews Het ligt eraan in welk opzicht dat bekeken moet worden. Ik vind niet dat er voor alle interviews be taald moet worden. Maar ik kan me voorstellen dat hele grote voetballers die overladen worden met interviewverzoeken puur uit eigen bescherming zich laten betalen voor het geven van interviews. Op die manier kan het kaf van het koren worden geschei den. Het gaat dan echt niet om het geld maar om een splitsing te maken om zodoende niet steeds te hoeven opdraven voor wat dan ook. Een vrouw, een kind een contract bij PSV. Is het leven compleet? Als ik weer fit ben wel ja. Op dag dat ik voor de tweede keer in korte tijd aan mijn enkel gebles seerd raakte was ik echt dood en doodziek Maar op het moment dat m'n vriendin die kleine op m'n borst legde kon ik meteen weer lachen. De aanblik van die jongen verzachtte op dat moment alle pijn en frustratie. Ajax 2, Volendam, Roda |C en nu PSV. Een per fecte carrièreopbouw? Inderdaad. Daarom heb ik ook heel bewust voor PSV gekozen. Ik ben een voetballer die weet wat hij kan, maar ook heel goed weet wat hij niet kan. Ik vind me zelf nog niet rijp voor het buitenland. De stappen die ik tot nu toe gemaakt heb, zijn hele bewuste stappen geweest. Misschien dat ik na PSV naar het buitenland vertrek. Wat dat betreft zijn teamgeno ten als |aap Stam en Phillip Cocu natuurlijk perfec te voorbeelden. Zij hebben ook op dezelfde ma nier hun carrière opgebouwd. Valse start Vervelend. We begonnen bij PSV met de voorbe reiding op de tweede helft van het seizoen met een trainingskamp in Marokko. Daar moest ik pro beren om een basisplaats te veroveren. Ik ging door m'n enkel waardoor ik gelijk voor twee weken was uitgeschakeld. Dat is ontzettend zuur. Ik was daar echt ziek van. Prijzen winnen Dat is inherent aan een transfer naar PSV. Dat is een topclub die altijd meespeelt om verschillende prij zen. Dat zijn natuurlijk de krenten in de pap. Ik hoop er de komende jaren veel te winnen. Wil je nog wat kwijt? Ik ben naar PSV gekomen om mijn stinkende best te doen en ik wil hier in Eindhoven verder zien te groeien als voetballer. Ik zal er piles aan doen om aan de verwachtingen te voldoen.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 11