Gerald Sibon een weerzien r1 'Roda JC is een ploeg die op basis van een goede collectieve inzet kan presteren' Zie hem spelen, zie hem de tegenstander tot wanhoop drijven. Hij houdt de bal als aan een touwtje. Hij gebruikt zijn grote sterke lichaam zodanig dat niemand aan de bal komt. Keepers hebben schrik van hem wanneer zij met de bal aan de voet trach ten het spel te hervatten. Hij 'doet' zoals het in voetbal lersjargon heet. Op het juiste moment en op de juiste plaats is Gerald Sibon in vorm en mede door zijn spel verovert de Limburgse club de nationale beker. 'Terug in Kerkrade werd het feest dat we in de kleedkamer hadden gevierd nog eens over gedaan. Er waren toch zo'n 17.000 mensen naar de huldiging op het stadhuis gekomen. Het winnen van de beker is voor mij natuurlijk een hoogtepunt, de eerste echte prijs die ik won. Maar het is niet alleen daarom dat ik met plezier terug kijk op mijn jaar bij Roda JC. Het was in veel opzichten een bijzon der seizoen. We begonnen met Huub Stevens als trainer. Dat was Hl een man die flink achter mij aan zat. Mij scherp hield. Dat vind je wel eens verve lend maar ik dacht tegelijker tijd ook dat ik dat nodig had. Stevens vertrok naar Schalke 04 en werd opgevolgd door Martin Jol. Die heeft een andere aanpak en dat werkte goed, ik was daar wel gevoelig voor. Ongemerkt gaf hij mij door de grotere vrijheid ook meer het idee dat ik verant woordelijkheid had. Dat pakte goed uit.' Man uit Dalen De loopbaan van De Man uit Dalen kreeg gestalte bij FC Twente. De gerenommeerde maar soms onderschatte jeugdopleiding lever de in het seizoen 1993-1994 een nieuw talent op: Gerald Sibon. Hij speelde niet veel maar zijn talent was duidelijk zichtbaar. Daarom was het enigszins verrassend dat hij aan het eind van het seizoen naar Venlo verhuisde, naar VW. In de twee seizoenen dat hij daar speelde, zorgde hij voor kunststukjes in De Koel. Hij toverde met de bal, dreef tegenstanders tot wanhoop en scoorde regelmatig. Dichtbij Venlo vond hij zijn nieuwe huis. En nieu we roem. Roda JC lijfde hem in. En daar, op Kaalheide, vond hij niet alleen zijn draai maar ook een oude bekende. M Dat was Eddie Achterberg, de man die een paar jaar daarvoor zijn trainer was bij FC Twente. 'Maar', zegt Gerald, 'Achterberg was meer dan een

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 8