Dean Gorré had met vier treffers een grote invloed op de vorige bekerwed strijd, thuis op 19 november vorig jaar. Tegen de Maastrichtenaren zorgde de ver vanger van Litmanen voor de eerste drie goals en het laat ste doelpunt bij de 6-0 overwin ning van Ajax. direct weer in de buidel te tasten voor de aankoop van Bernard Samuel Tchoutang, een speler uit Kameroen die de aanval van Roda kwam versterken. Verder is de kans aanwezig dat de bekerwinnaar ein delijk kan beschikken over de Pool Mariusz Kukielka, die direct na zijn komst zwaar geblesseerd raak te maar nu dan toch op de weg terug lijkt. Cupfighter Op doel vinden we ongetwijfeld de Belgische held Gregory Delwarte, die zich bij zijn debuut tegen Ajax direct onsterfelijk maakte. Delwarte verving tijdens dat duel Nikolaj Damjanac, die wegens hands buiten de zestien al snel het veld diende te verlaten. Delwarte, die voor die tijd nog nooit op pro fessioneel niveau tussen de palen had plaatsgenomen, keepte de wed strijd van zijn leven en moest slechts één keer capituleren. Verder lijkt de frêle technicus Edwin Grünholz dan toch definitief voor de zaal te hebben gekozen en is Jan Pieter Martens getransfereerd naar Oostenrijk. Met de aanwezigheid van routiniers als Erik van der Luer en René Trost, de snelheid van de Nigeriaan Garba Lawal en de sluwe Ratislav Mores voorin houdt de selectie van Roda echter nog genoeg kracht en kwaliteit over om het Ajax vanavond wederom flink lastig te kunnen maken. Roda heeft zich vorig seizoen een heuse cup fighter getoond en zal er daarom alles aan doen om, zeker gezien de stand op de ranglijst, de cup opnieuw mee naar huis te nemen.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 7