Dan is het maar hopen dat het wat wordt. Maar met die beperkte middelen hebben we de laatste jaren toch redelijk meegedraaid. Met Roda hebben we een aantal resultaten gehaald waar normaal gesproken alleen de drie topclubs aan toe komen.' Meevoetballen Het absolute hoogtepunt voor de Limburgers was natuurlijk het ver overen van de Amstel Cup in mei van het vorig jaar, waardoor Roda zich plaatste voor het Europa Cup 2-toernooi. Het zal volgens Van der Luer niet eenvoudig wor den om weer hoge ogen te gooien in het bekertoernooi. 'Natuurlijk is het een stuk moeilijker als je nu al tegen Ajax loot, maar toch zou het leuk zijn als we konden stunten. Het huidige Ajax voetbalt creatie ver dan dat van de afgelopen jaren, maar misschien is dat ook een gebrek als het niet allemaal naar wens loopt. Ik denk dat Ajax voor heen meer zekerheid uitstraalde. Wij gaan dan ook zekere niet voor het doel liggen en wachten op een uitbraak. Roda wil altijd zelf mee voetballen. Tegen Ajax lukt ons dat meestal aardig. De ontmoetingen tussen Roda en Ajax zijn de laatste jaren altijd redelijk aantrekkelijke wedstrijden geweest. Aan de andere kant moet je reëel zijn: wij staan twaalfde en Ajax staat er redelijk goed voor. Als het bij ons loopt zoals het zou moeten lopen, kunnen wij aardig meevoetballen. Als wij echter ver vallen in ons probleem van niet scoren en wel altijd een doelpuntje tegen krijgen, krijgen wij het lastig in de Arena.' Jeroen Kleijne niets mocht Van der Luer het zelf van trainer Martin Jol ook al een keer in de frontlinie proberen. 'We krijgen zo ontzettend veel kansen; als je dan achterwege laat om te scoren, loopt het meestal verkeerd af. Voor ons is het dus zaak om ons kansen weer zo veel mogelijk te gaan benutten. Qua voetbal zit het allemaal wel redelijk in elkaar bij ons.' De geboren Maastrichtenaar heeft het nog steeds prima naar zijn zin in Kerkrade. 'Roda kan het zich niet permitteren om spelers voor enkele miljoenen aan te trekken, dus de club is eigenlijk gedwongen tot het aantrekken van jonge spe lers of spelers die weinig kosten.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 19