trainer. Hij was een vertrouwens persoon voor mij. Hij wees mij de weg, hij hielp mij. Niet alleen met zachte hand, maar hij geloofde wel in mij. Zo'n man is belangrijk voor een jonge voetballer. Of hij mede verantwoordelijk was voor mijn komst naar Roda, indertijd? Ach, zeker weten doe ik het niet maar hij zal vast een positief advies heb ben gegeven.' Bekerherinnering De fijne aan Roda JC gerelateerde bekerherinnering vermengt zich met de wedstrijd die vanavond in de Arena wordt gespeeld. Ajax - Roda JC is een topper en hoewel Ajax het thuisvoordeel heeft, mag er een fikse strijd worden ver wacht. Gerald beaamt dat: 'Roda JC is een ploeg die op basis van een goede collectieve inzet kan presteren. Dat was vorig seizoen zo en dat is dit seizoen misschien nog meer het geval. De club heeft in de afgelopen twee seizoenen een aan tal goede voetballers moeten laten gaan en het is niet eenvoudig om meteen weer tot een goed draaiend elftal te komen. Nu zijn ze ook André Ooijer kwijt en dat was in het huidige team een dragende 10 speler. Niettemin moet je Roda JC niet onderschatten. Er is beslist kwaliteit.' 'Bovendien', gaat Gerald verder, 'is bekervoetbal iets speciaals. Ik heb dat vorig seizoen meegemaakt, je kan groeien in dat toernooi en wanneer je de mentale instelling hebt, zoals Roda die heeft, dan kan je ver komen. Ajax heeft het dit seizoen zelf ondervonden. In Kerkrade verspeelden we ons eerste punt. Tegen tien man. Ja, op die momenten komt het karakter om de hoek kijken en wanneer de geest er is, maakt Roda het iedere tegen stander moeilijk. Niet alleen op Kaalheide want in Amsterdam speelde Roda JC ook niet slecht, het benutte alleen de kansen niet. Gezien de positie op de ranglijst is het bekertoernooi voor Roda JC ook een laatste mogelijkheid om alsnog Europees voetbal te halen.' Vanavond moet het gebeuren. Dan staat Gerald Sibon tegenover zijn oude ploegmaten. Maar voor dat de bal gaat rollen is er vast nog even tijd voor een mooie ontmoe ting. Een weerzien met zijn oude makkers, met zijn trainer Martin Jol. En bovenal met de man die het al heel lang in Gerald Sibon zag: Eddie Achterberg. Ben Tomato

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 10