ClwtWIJK En dat kan volgens de trainer alleen als er bij de spelers mentaal geen strubbelingen zijn. "We moeten over naar een ander denkpatroon, maar dat kan pas als de bo venkamer helemaal vrij is. We hebben daar de afgelo pen weken hard aan ge werkt. Er kunnen geen excu- 1 ses meer gezocht worden. Maar, als en waarom komen niet meer voor in het RKC- woordenboek. En als spelers mentaal beter in hun vel zit ten, komt het zelfvertrouwen vanzelf." De reis naar het trainings kamp in het Zuid-Franse Bandol werd per bus afge legd. "Goed voor de team geest wanneer je een aantal uren bij elkaar zit", zegt Boe- ve. "Ik vind het sowieso fan tastisch dat we door inspan ningen van Marcel Brands op trainingskamp konden. Want voor een kleine club als RKC is dat niet vanzelf- sprekend. Het was een prima week, waarin we veel heb ben geoefend en over het groepsgedrag hebben kun nen praten." Niet alleen in Frankrijk, maar ook in Waalwijk blijft Boeve hameren op die wil om te winnen. Daarom worden op trainingen ook partijtjes ge daan, waarvoor de spelers punten krijgen. Die worden weer bijgehouden op een lijst die in de kleedkamer hangt. "Ik maak telkens an dere partijen, zodat iedereen ook eens wat zwakkere spe lers om zich heen heeft. Die worden dan meegesleept en tillen zichzelf naar een hoger niveau. En zo moet er door het hele team die sfeer van winnen lopen." In de tweede competitiehelft moet er gewonnen worden, hoe maakt Boeve niet uit. "We gaan achterin rigoureu zer spelen, voorin besluit vaardiger en op het midden- 11 veld moeten we die bal pak ken. Ik wil alleen nog maar killers op het veld zien. Voor de spelers moet RKC de ko mende maanden bovenaan staan, want dan gaan we winnen", aldus Boeve die dit seizoen niet meer rekent op de inzet van de langdurig ge blesseerde Cela, Kalezic, Chemezie en Hutten. Eventuele deelname aan de Intertoto-competitie is het laatste gespreksonderwerp. "We hebben ons ingeschre ven, maar van de vier (SC Heerenveen, Fc Twente, NAC en RKC) mogen er maar twee meedoen. Het is toch weer een doel waar je naartoe kunt werken. En mocht het zover komen, dan is het een perfecte voorbe reiding op het nieuwe sei zoen. Er zitten een paar bui tenlandse trips aan vast en er valt nog geld mee te verdie nen ook", besluit Boeve.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 13