Pearle Man of the Match ALGEMEEN VOETBALNIEUWS Royaal in vakantieplezier Tegen FC Groningen thuis werd René Binken uitgeroepen tot Man van de Wedstrijd voor het Pearle klassement. In de rol die hij als vrije man voor zijn verdediging mocht spelen voelde René zich als een vis in het water. De aanvallende impulsen die hij kon geven bezorgden FC Volendam eindelijk een thuisoverwinning. Daarna was ook de uitwedstrijd tegen Twente een partij waarin Volendam goed meedeed, zodat alle hoop gevestigd was op de punten die in Sittard te verdienen zouden zijn. Dat bleek echter een ijdele hoop. Met 3-0 verloor Volendam. Vandaag liggen alle kansen weer open. Er is een nieuwe Man of the Match aan te wijzen, een nieuwe mogelijkheid voor welke speler dan ook om iets extra's voor de ploeg te doen. Meer dan 70 van de clubs uit het betaald voetbal erkent de noodzaak van een jaar van bezinning. Zo'n 85% is van mening dat de clubs direct of indirect wor den gedupeerd door fysiek en verbaal van dalisme. Dit zijn de voornaamste conclu sies van een enquête onder de clubs. Zeven betaald voetbalorganisaties werk ten aan dit onderzoek mee. Zij werden a- selectief benaderd voor dit onderzoek. De uitkomsten geven een representatief beeld. Zo 'n 85% van de BVO's vindt dat clubs, bestuurders, trainers en spelers zich meer bewust moeten zijn van de voorbeeldfunctie ten aanzien van verbaal en fysiek vandalisme. Over de campagne Voetbal, Verziek het niet is iedereen bij zonder tevreden. Alleen de flyer/folder scoort "slechts" een voldoende, omdat de inhoud te veel op Ajax en Feyenoord is gericht en folders in algemene zin minder impact hebben, aldus de ondervraagden. Tot slot lopen de meningen over de tv-clip sterk uiteen: van zeer slecht tot zeer goed. Zoals reeds is medegedeeld tijdens de algemene vergadering betaald voetbal, zal de te hanteren overschrijvingstermijn voorkoelkastspelers" met ingang van het jaar 1998 worden gewijzigd. Was de over schrijvingstermijn afgelopen jaar nog gelijk aan die van 'normale' contractspe lers, in overleg met de reglementscommis sie en de sectie amateurvoetbal is nu vastgesteld dat deze gelijk geschakeld dient te worden met de termijn voor ama teurspelers. Dit betekent dat vanaf heden jeugdspelers, ook als ze een contract met uitgestelde betaling tekenen (koelkastcon tract), slechts overschrijving naar een (andere) BVO kunnen verkrijgen tot 1 juni van enig jaar. Julianaweq 90 1131 PD Volendam Tel. 0299-364635 7

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 7