doelpunten van Volendam dit seizoen. Hamming was ook thuis al de grondlegger van de 0-3 door eerst zelf te scoren en vervolgens zijn aandeel in de uitbouw ervan te leveren. Twee nederlagen tegen Fortuna Sittard zijn uiterst kostbaar. Daar staat tegenover dat Volendam tegen Europacupganger FC Twente twee keer wist gelijk te spelen. Vorig seizoen was het zowel uit (4-0) als thuis (0-1) een nederlaag. Trainer Hans Mayer zal dan ook wel verzuchten wat zijn ploeg tegen Volendam niet en zoveel andere clubs wel voor elkaar kre gen. In Volendam was de dorpstrots eigenlijk moreel win naar, maar er werd niet gescoord. In Enschede leken de rol len omgedraaid. Toch scoorde Valk kort voor tijd 0-1De vijf de keer dat Volendam in een uitwedstrijd op 0-1 kwam en de vijfde keer dat Volendam de volle winst weer moest inleve ren. De eerste keer echter dat het daarbij bleef en toch een punt gesprokkeld werd. Een punt sprokkelen zal vandaag wel onmogelijk zijn. Want is Volendam eigenlijk wel in staat weerwerk te leveren tegen dit Ajax? De club heeft zo'n arsenaal aan topspelers van over de hele wereld aan zich gebonden, dat nationale toppers door gaans in de wachtkamer plaats moeten nemen voordat ze in het topteam mogen aantreden. Gerald Sibon en Tom Sier zijn twee prima voorbeelden. Sibon, ontdekt door FC Twente, groot geworden bij VVV en Roda JC werd getipt als kanshebber voor de spitspositie bij Ajax. Hij is bepaald nog geen vaste keus. Tom Sier, opgeleid door FC Volendam en heel goed ontwikkeld bij Heerenveen, waar hij een vaste waarde was, kreeg eveneens de kans bij Ajax de linksbackpositie in te nemen. Ook hij is nog geen basisspeler, terwijl clubs als Volendam en Heerenveen aan den lijve ondervonden welke aderlating gedaan moest worden. Bij Ajax lopen kennelijk nog betere voetballers. Het aangaan van het weerwerk is bijna naïef te noemen. En toch gaat FC Volendam er vandaag voor. Het zich bij voorbaat neerleggen bij een afstraffing zou de supporters geen recht doen. Uiteraard zullen velen op de tribu nes plaats genomen hebben met een meer rood dan oranje hart. Bij het Signicomonderzoek dat de KNVB onlangs liet uitvoeren, bleek ongeveer de helft van de potentiële Volendamsupporters (in de regio groot-Waterland) een Ajaxbinding te hebben via de clubcard of souvenirs. Daar kan een club als Volendam bijna niet tegenop botsen. Wat dat betreft staat het nu al 0-1. Maar het moet in het veld gebeuren. Thuis tegen Feyenoord heeft Volendam laten zien dat de wil om er het allerbeste van te maken een goede basis is voor kans op succes. Ook vorig seizoen bleek dat in de Amsterdamse ArenA toen Volendam 1-1 speelde na eerst op 0-1 gekomen te zijn. Of dat vandaag ook zal gebeuren? Het is misschien wel een historische ontmoeting, als het gelukt is Tijjani Babangida's broer Ibrahim Babangida op tijd speelge rechtigd te krijgen om vandaag aan te treden. Het zou niet alleen voor hem maar ook voor alle liefhebbers van FC Volendam een feest zijn om van te genieten. C.A.Tol Richard Witschge F.C. VOLENDAM in de THUISHAVEN is een uitgave van de supportersclub Redactie - adres: H. Runderkamp Berend-Demmerstraat 24 1131 EE Volendam Telefoon 0299 - 36 45 80 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 4