FC VOLENDAM A.F.C. AJAX IS VOLENDAM TOT WEERWERK IN STAAT L Zondag 14 december 1997 Tijjani Babangida De supporters die vandaag onze tribunes druk bevolken hoeven niet echt tot de experts in voetballand gerekend te worden om te kunnen bepalen dat Ajax van een andere planeet lijkt te komen als het tegen Volendam gaat spelen. Een begroting die het tienvoudige overschrijdt en een stand op de ranglijst die daaraan gekoppeld lijkt. Een status als koploper waarvan menig club droomt, terwijl Volendam na tien jaar eredivisie in het elfde jaar de eindjes maar moei zaam aan elkaar vast kan knopen. Met elf punten uit achttien wedstrijden lijken de zwarte dagen van weleer te zijn weer gekeerd. Wie de statistiek van Volendam erop naslaat zal zien dat FC Volendam volgens de stand van nu regelrecht op degradatie af moet stevenen. De acht nederlagen tegen met name De Graafschap, Fortuna Sittard (twee keer), Sparta, Willem II, NEC, MVV en FC Utrecht hadden gemiddeld mini maal per wedstrijd een punt kunnen en moeten opleveren. Dan zou Volendam nu negentien punten hebben en normaal in de middenmoot staan. Al deze tegenstanders zouden dan gemiddeld twee pun ten minder hebben, waardoor die stand in de middenmoot en staart er ook aan merkelijk aantrekkelijker zou uitzien. Maar Volendam heeft wekenlang geen ant woord kunnen vinden op de eigen problematiek waardoor de ene nederlaag na de andere, meest met grote cijfers, opgelopen werd. In de laatste weken heeft de club na de komst van Milan Berck-Beelenkamp, Marco Gentile en Marco Boogers de draad weten terug te vinden die uit een zijden cocon contact lijkt te kunnen geven met de onderkant van de rest van de clubs. Tegen Groningen en Twente wist Volendam vier punten aan de toch schamele zeven eerder verdiende punten toe te voegen, maar in Sittard was het opnieuw mis. In plaats van voort te gaan op dezelf de lijn die in Enschede respect had afgedwongen, werd het een kansloze 3-0 nederlaag. Drie keer Ronald Hamming. De ooit voor Veendam en Groningen spe lende spits heeft aan FC Volendam de beste herinneringen. Als broekie debuteer de hij in de eredivisie in 1992-1993. Op 4 april 1993 was hij er ook al in zijn eentje verantwoordelijk voor dat FC Groningen met 1-3 in en van Volendam won. Drie keer Hamming. Daarna is zijn carrière niet vlekkeloos geweest. Verschillende trainers hebben hem in Sittard links laten liggen, maar onder Bert van Marwijk bloeit hij helemaal op en scoorde inmiddels 12 doelpunten, zo ongeveer het totaal aantal 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 3