De rivaliserende fanclubs in Spanje Door Cor Westerveld Volendam mag dan gesteund worden door de supportergroep Westwoud/Hoogkarspel onderleiding van Cees de Boer, in het Spaanse Beniel zit een iets grotere supporters- groep die helemaal maf is van Barcelona. Beniel is een plaats van zesduizend inwo ners in de provincie Murcia, De supportersclub aldaar werd opgericht in november 1995. Begin van die maand ging er een brief de deur uit naar het bestuur van Barcelona waarin de plannen werden uiteengezet. Eind van de maand ontvingen ze in Beniel al een compleet dossier terug met een uitleg hoe de fanclub kon worden opge zet. De statuten en andere zaken werden voor elkaar gemaakt en doorgespeeld naar de autoriteiten in Murcia. Op 20 december 1995 werden de statuten goedgekeurd en kon men tot de definitieve oprichting komen van de fanclub Pena Barcelonista Beniel. Op 21 januari 1996 kwam het bestuur van de fanclub voor het eerst bij elkaar en werden de activiteiten voor het eerste half jaar vastgesteld. De eer ste bestuursraad had als voorzitter D. Francisco Luis Sanchez Morales. Precies een week later werd er in de kerk een mis gehouden. Aan de beschermheilige van Beniel werden bloemen en een voetbal aangeboden. Vorig jaar maart reisde een bestuursdelegatie af naar Barcelona om de wedstrijd FC Barcelona-S.A.D. Compostella bij te wonen. Nog dezelfde maand werd uiteindelijk een vertegen woordiging van de bestuursraad Pena Barcelonista Beniel ontvangen door de vice-voorzitter van FC Barcelona, D.Carlos Naval, trainer Johan Cruyff en Charly Rexach. Gedurende een recep tie ondertekenden enkele spelers, onder wie Abelardo, Osca, Roger en De la Pena foto's. Die foto's hangen uiteraard in het clublokaal van Beniel. Vuurpijlen De activiteiten van de fanclub, die 300 leden telt en waarvan ieder lid jaarlijks 80 gulden betaalt, zijn veelvoudig. Zo is er een grote televisie en bar in het clublokaal. Bij een voetbalwedstrijd van Barcelona wordt er door vele leden gekeken. Verschillende wed strijden kunnen de fans alleen zien via satel liet- of kabeltelevisie. Niet iedere Spanjaard kan dat betalen. Dat is in Beniel geen pro bleem want de fanclub zorgt ervoor dat iedereen aan zijn trekken komt. Zo ziet men vrijwel alle wedstrijden van FC Barcelona en dat voor 80 gulden per jaar. Als Barcelona wint, steekt de fanclub vuurpijlen af. Ook bij verlies van Barcelona gaan er vuurpijlen omhoog. Maar die worden dan afgeschoten door de rivaliserende fanclub van Real Madrid in Beniel. Want het is natuurlijk water en vuur tussen beide fanclubs. Bestuurslid Julio Wfesterveld van de fanclub Pena Barcelonista Beniel overhandigt tijdens een receptie een papier aan de (toen nog) 86-jarige vice-voorzitter van Barcelona, D. Carlos Naval. 11

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 11