[jari Litmanen De spelverdeler is even supporter 'Het geluk wat vorig jaar ontbrak, hebben we nu wel' Tussen de met vlaggetjes zwaaiende Ajax-supporters zat één fan zich bij Ajax- Bochum misschien wel het meest te verbijten. Jari Litmanen, de spelverdeler speelde even supporter. Van hem geen steekballen, met akelige precisie klaargelegde voorzetten of venijnige kop ballen die direct een speler vrij zetten. Een spierverrekking, opgelopen tij dens het bekerduel met MW, maakte dat Ajax' nummer 10 gewoon in burgerkledij de tribunes bemande, minstens zo fanatiek meelevend als wanneer hij op het veld zou staan. 'Dat meeleven is er zeker niet minder om', vertelt Litmanen. 'Ik weet natuurlijk als geen ander wat de spelers voelen en probeer me ook in te leven in de diverse situaties. Moeilijk is het wel, maar ik moet het maar accep teren. Ik kan niet anders.' Zijn her stel verloopt naar eigen zeggen redelijk. Het tijd stip van terug end, wanneer de kraker tegen PSV op het programma staat. Litmanen: 'Het is logisch dat dit wel meespeelt in mijn hoofd, maar echt daaraan denken doe ik niet. Ik ben deze week pas begonnen met fietsen en zo wordt het langzaam maar zeker opgebouwd.' Blessuregevoeligheid Het revalidatieproces kent de top scorer aller tijden van de Champions League als geen ander. Diverse blessures hielden de Ajacied aan de kant, met telkens weer een snelle rentree. Spelen in het tweede om het broodnodige wedstrijdritme op te doen is niet nodig, sneller dan wie dan ooit is Jari weer terug op niveau. Om de critici vervolgens snel de mond te snoeren met oogverblin dend spel dat de harten van de lief hebbers telkens weer sneller doet kloppen. De kritiek op zijn bles suregevoeligheid laat Litmanen koud. 'Dat zijn toch mensen die niet verder kijken dan de wed strijd. Ze weten verder totaal niet wat er speelt bij zo'n club, dus daar trek ik me weinig van aan. De mensen die dicht bij me staan zijn veel keer valt moeilijk te bepalen, hoe wel alles en iedereen met een Ajax-hart hoopt op het laatste competitieweek-

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 8