Arno Doomernik en André Ooijer completeren normaal gesproken het sterke Roda-middenveld. De 23-jarige Ooijer kan naar verluid bij verschillende Europese topclubs tekenen, maar het meest waar schijnlijk is dat hij volgend seizoen het shirt van PSV om zijn schou ders zal dragen. Meest ervaren man in de verdedi ging van Roda JC is rechtsback en aanvoerder Ger Senden (26), die volgens sommige voetbalkenners al lang een plekje in de Oranje-selec tie voor Frankrijk verdient. Omdat Ramon van Haaren geblesseerd is, wordt het centrale verdedigings duo de laatste wedstrijden meestal gevormd door de 21-jarige Belg Joos Valgaeren (afkomstige van KV Mechelen) en de kopsterke Regillio Vrede (24). Links kan Martin Jol kiezen voor de Slowaak Ratislav Mores (22), teruggekeerd van NEC, of voor de meer aanval lend ingestelde Arie Obdam (24). Keepers Vanwege het vertrek van keeper Ruud Hesp naar Barcelona heeft Roda twee keepers gekocht: Jörg Kaessmann (29) van Borussia Mönchengladbach en Gregory Delwarte van het Belgische Dani kwam in de 69ste minuut in de ploeg en verving Patrick Kluivert. Vier minuten voor tijd stuurde de Portugees Babangida weg op rechts, waarna diens voorzet dankbaar door Ronald de Boer wordt ingekopt. De 3-1 einduitslag hield de Amsterdam mers op koers in het gevecht om Europees voetbal. Chapelle. De Belg lijkt van derde keeper inmiddels gepromoveerd tot eerste doelman. Zijn Duitse collega is geblesseerd en eerste keeper Nikolaj Damjanac is nog niet eredivisiewaardig gebleken. Bovendien werd de Joegoslaaf naar aanleiding van de rode kaart tegen Ajax geschorst. Een interessant gegeven is dat Ajax en Roda elkaar in februari opnieuw in Amsterdam ontmoe ten, maar dan in de achtste finales van het toernooi om de Amstel Cup. Een wedstrijd die voor Ajax zwaar zal wegen na de vroege uit schakeling in het bekertoernooi van vorig seizoen. Maar ook van daag zullen de Amsterdammers er ongetwijfeld op gebrand zijn om revanche te nemen voor het gelijke spel in Kerkrade. Sinterklaas cadeautjes zullen in de ArenA niet worden uitgedeeld.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 7