19-jarige Delwarte, werd echter de held van de avond. Alleen Litmanen wist de jonge Belg na de openingstreffer van Valgaeren nog te verschalken, waardoor Ajax die donderdagavond zijn eerste twee punten in de competitie kwijt raakte. Laatste lichtpuntje Voor Roda was het gelijke spel tegen Ajax echter het laatste licht puntje voor de donkere november dagen. De Limburgers verloren vorige maand thuis van Willem II en uit van NEC en speelden gelijk tegen degradatiekandidaat RKC. Een serie die illustratief is voor de wisselvalligheid waarmee de Limburgers dit seizoen te kampen hebben. Gelijke spelen tegen Ajax, PSV en Vitesse en overwinningen tegen onder andere Twente, NEC en Groningen werden afgewisseld met bijvoorbeeld thuisnederlagen tegen Volendam en Heerenveen. Ajax -Roda JC in het seizoen 1996-1997 was voor Danny Blind de tweede wedstrijd na een langdurige lies blessure. Op de Ajax-bank zat voor het eerst Milan Berck Beelenkamp, die moest toezien hoe Roda JC'er Meivin Plet al na vier minuten scoorde na een ongelukkige actie van keeper Van der Sar. Na ruim één jaar zonder treffer schreeuwt Mare Overmars het uit: 2-1 voor Ajax. Acht minuten eerder knalde Tijjani Babangida de gelijkma ker langs zijn ex-collega Hesp. Roda is dit seizoen nog altijd een subtopper, maar zal het nog aardig moeilijk krijgen om de zesde plaats van vorig jaar te evenaren. Vooral voorin is het na het vertrek van Gerald Sibon voor Martin Jol nog zoeken naar de ideale opstel ling. Volgens eigen zeggen heeft hij met de Belgen Bob Peeters (aan koop van Lierse) en Peter van Houdt én de Hongaar Gabor Torma drie ouderwetse midvoors in huis en dat is er minimaal één te veel als je met twee spitsen speelt. Zelfs middenvelder Erik van der Luer (32), die aan een sterk seizoen bezig is, mocht het al een keer in de frontlinie proberen. Een opvallende rol aan de linker kant van het middenveld van Roda JC is weggelegd voor Garba Lawal. De snelle Nigeriaan (23) heeft in zijn tweede seizoen in Kerkrade eindelijk een basisplaats veroverd; zijn schotkracht is al een paar keer een vervaarlijk wapen gebleken. 5

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 5