Een gedenkwaardige MW-Ajax 2 SNS bank Limburg beoordelen, en Schalke 04. Trainer Frans Körver: "MW doet er echt alles aan om de selectie te versterken, maar we kunnen elke gulden maar één keer uitgeven en moeten dus zeker van onze zaak zijn. Ik heb wel goede hoop op verster kingen op korte termijn." Voor Roel Janssen was de wed- strijdloze periode een ideaal moment om aan z'n come back te werken. Hij heeft inmiddels de groepstraining hervat en kan uitzien naar een spoedige rentree. Daarentegen zijn Rick Plum, Alami Ahannach en Kenneth Perez pas na de winterstop inzetbaar. AJAX Vanavond dus Ajax. Een ploeg waar in de ArenA twee keer dik van verloren werd. 7-0 en 5-0. Dat geeft weinig hoop voor de confrontatie voor van avond, want de Amsterdam mers zijn immers ongeslagen. Trainer Frans Körver denkt daar toch anders over: "In de bekerwedstrijd hebben we ondanks een groot aantal in vallers een helft goed stand kunnen houden. Een uitver kochte De Geusselt is boven dien een ander verhaal dan spelen in de ArenA. Voeg daar bij de rust die de spelers heb ben gehad en ik denk niet dat we bij voorbaat kansloos zijn. Van de andere kant moet je realistisch blijven. Tegen Ajax hoeven we de punten niet te pakken. In dat opzicht is de wedstrijd van zondag tegen FC Groningen belangrijker. Maar we willen onze huid vanavond wel zo duur mogelijk verko pen. Wie weet, zijn we dan in staat om oude tijden te laten herleven. Ook Ajax kan een slechte dag hebben en wij een hele goede. Gelukkig maar, want dat onvoorspelbare maakt het voetballen zo aan trekkelijk." De meest memorabele editie van MVV-Ajax is volgens oudere Maastrichtse supporters de wedstrijd MW-Ajax op 13 september 1964 (seizoen '64-'65j, uitslag 2-2. Goals MW: Willy Brokamp 2x. De doelpunten voor Ajax werden gemaakt door Peet Petersen en Bennie Muller. Dezelfde supporters zullen het niet kun nen nalaten om er onmiddellijk aan toe te voe gen dat dit -althans voor MW- tevens ook de meest dramatische editie was, met een voor MW wel heel cynisch scenario. Want, zo schrijft Evert Vermeer in zijn boek '95 jaar Ajax': "In de wedstrijd tegen MW redde reservedoelman Ron Boomgaard op 13 septem ber 1964 op opzienbarende wijze een punt voor Ajax. MW kreeg deze wedstrijd tot driemaal toe een strafschop te nemen. Nadat Boomgaard de elfmeter trappen van Thai en Coenen had gestopt, had de jonge Willy Brokamp zijn zenuwen niet meer onder controle toen hij twee minuten voor tijd bij een 2-2 stand de kans kreeg de wedstrijd te beslissen. Zijn schot ging naast het Ajax-doel..." (Johan Veerkamp) Minder lang geleden en minder gedenkwaardig was de wedstiijd Ajax-MVV 1997. Arveladze probeert zich Jerry de Jong van het lijf te houden. GROOT GEWORDEN DOOR KLEIN TE BLIJVEN

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 4