De zaak van Sjaak Indra, de herdershond uit de Meer 'Het is inmiddels alweer zo'n 24 jaar geleden dat ik bij Ajax kwam. Er was op dat moment niemand die het onderhoud deed. Via mijn neef Barry Hulshoff kwam ik bij Ajax terecht en dat is langzaam maar zeker steeds meer geworden. Ik heb nog wel heel lang bij de Gemeente gewerkt en dan nam ik al mijn vrije dagen op, zodat ik mee kon op trainingskampen. Toen ik wat vaker bij de Meer kwam, kreeg ik steeds meer contact met de conciërge, ome Henk. Hij had samen met zijn vrouw een woning op het terrein van het sta dion. Ik reed altijd aan de Diemen- zijde het stadion binnen. Zodra ik dan door de poort reed, kwam vanaf de andere kant van het ter rein de herdershond Indra al aan rennen. Dat was de hond van ome Henk. Op de één of andere manier hoorde hij altijd dat ik er aan kwam. Ook al zat hij gewoon bin nen. Hij rende dan naar mijn oude witte Opeltje en wachtte tot ik de deur opendeed. Dan sprong Indra in de auto en ging naast me op de stoel zitten. En als we dan weer bij het huis waren, sprong hij er weer uit. Prachtig was dat. Voordat ome Henk er was als conciërge, hadden we familie Lens in het stadion. Dat waren ook zulke lieve mensen. Die kwamen altijd met een grote ketel thee na afloop van de trainingen. Elke dag weer maakten ze ook de speciale vlonders schoon met zach te zeep. Dat waren de vlonders waar de spelers hun schoenen uit trapten, dus die werden snel sme rig. Deze mensen hebben echt geholpen met de opbouw van Ajax. En daarna kwam de meester. Meneer Michels. Ja, tegen hem zeg ik meneer. Die man was echt heel bijzonder, maar daar vertel ik een andere keer nog wel over. Want vandaag hebben we Fortuna, hè. Tja, da's ook een mooie club. Daar heb ik de grootste waardering voor. Fortuna '54 was de eerste profclub van Nederland. Grote voetballers als Appel, die net over leden is, De Munck en Van der Hart. Fortuna '54 speelde altijd in Duitsland oefenpartijen tegen ster ke ploegen, ook omdat ze in Nederland soms wel eens te weinig tegenstand hadden. Die club heeft in Nederland echt de basis gelegd voor het profvoetbal, waar we nu allemaal zo van genieten. Dus daar moeten we respect voor hebben, maar natuurlijk ook weer niet teveel. De uitwedstrijd hebben we gemakkelijk gewonnen, maar toen liep het bij ons wel allemaal wat beter. Maar toch moet het vandaag ook weer kunnen lukken. We heb ben vast weer een lekker vol sta dion, en met de hulp van de sup porters moet het kunnen!'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 3