Bert van Marwijk: jfpriurja-MiJner In elke wedstrijd zijn drie punten te halen Sinds trainer Bert van Marwijk op 4 september het roer heeft overgenomen van Pim Verbeek, gaat het goed met Fortuna Sittard. De oud-speler van Go Ahead, AZ, MVV én Fortuna Sittard is met zijn ploeg wat aanvallender gaan spelen en dat werpt zijn vruchten af. 'Tegen Feyenoord en PSV heb ben we dat bewezen.' Uit de eerste drie wedstrijden van het seizoen haalde Fortuna Sittard nul punten. Voor Pim Verbeek was dat het sein om zijn trainingspak in de kast te hangen en zich geheel te wijden aan zijn functie als manager technische zaken. Bert van Marwijk (45) werd aangetrok ken als zijn opvolger. Bij de vierde competitiewedstrijd - uit tegen Sparta - zat Van Marwijk voor het eerst op de bank. Fortuna haalde meteen zijn eerste punt en staat op de ranglijst inmiddels al enige tijd boven de gevarenzone. Toch heeft de kersverse trainer niet het gevoel De bank van Fortuna Sittard, met geheel rechts Bert van Marwijk. dat onder zijn leiding veel veran derd is bij de club uit Sittard. 'Als je wint heb je altijd gelijk, zeggen ze, maar ik ben gewoon uitgegaan van de beschikbare spelers. Flet 4-4-2 systeem van Pim speel ik zelf ook met Fortuna, maar dat kun je op diverse manieren uitvoeren. Ik wil graag het initiatief hebben. We zijn daarom wat meer naar voren gaan spelen, want als je de tegenstander opwacht, loop je voortdurend ach teruit. Op het middenveld zijn we iets meer achter elkaar gaan spelen, niet meer op lijn. Bij balverlies pakken we de tegenstander eerder op, waardoor we de bal sneller terug veroveren. In balbezit probe ren we beter gebruik te maken van de ruimtes die we creëren.' Van Marwijk speelde zelf niet minder dan twintig jaar betaald voetbal. Debuut Hij debuteerde op 17-jarige leeftijd in het eerste elftal van Go Ahead Eagles. Bij het ambitieuze AZ speelde hij vanaf het eind van het seizoen 1974-1975. In diezelfde periode speelde hij zijn enige inter-

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 20