Halverwege de tweede helft leunde Ajax op een riante 3-0 voorsprong, maar zag kans met 4-3 te verliezen! Theo Buis De laatste wedstrijd van Fortuna '54 in De Meer voor de fusie bracht een 7-1 uitslag op het score bord. De held van die middag was een invaller: Theo Buis, 21 jaar jong en afkomstig van DCG. Hij was bezig aan zijn eerste Ajax-sei- zoen en verving de geblesseerde Piet Keizer. Theo scoorde drie keer en had op slag naam gemaakt. Die naam bracht hem het volgende sei zoen naar GVAV. Echt slagen was er voor Buis niet bij en ook in Groningen brak Theo Buis geen grote potten meer. Maar wat bleef was de herinnering aan de prachti ge dag op de drempel van de win ter, toen hij voor even een helden rol vervulde in het swingende Ajax van Johan Cruijff, Sjaak Swart, Henk Groot, Theo van Duivenbode en al die anderen. Evert Vermeer 17 Sportieve tegenslagen en een door de KNVB opgelegde schorsing van wege bestuurlijke wanordelijkhe den resulteerden in 1958 in een fusie met Fortuna '54. Die club was opgericht als reactie op de aversie van de nationale bond tegen het betaalde voetbal. In Limburg waren ze hun tijd vooruit en Fortuna '54 was één van de vaandeldragers van de 'wilde' profcompetitie, die later zou leiden tot de invoering van het betaalde voetbal. De andere part ner, Sittardia, was ook al een vrucht van een fusie. W Sittard (oprich tingsjaar '02) en Sittardse Boys (van 1947) gingen in 1950 samen door onder de naam Sittardia. Het succes van Fortuna '54, Sittardia en Fortuna Sittard in Amsterdam bleef beperkt. We moeten terug naar 1961 om de laatste zege in De Meer tegen te komen. Maar dat was dan ook een gedenkwaardige wedstrijd. 22 augustus. Ajax wint met 5 - 0 in Sittard, ondermeer door twee goals van Shota Arvaladze.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 17