fcsd r zijn zin in Nederland, een land dat hij beschouwt als 'een oase van rust in een continent dat voetbal tot gekte heeft verheven. 'Voor mij is dit een verademing. Wat mij betreft mogen er op zondag hon derdduizend mensen in het sta dion zitten en mogen er honderd journalisten zijn die iets met de wedstrijd willen doen. Maar van maandag tot de volgende wedstrijd zou ik het liefst met rust gelaten willen worden. Hier gebeurt dat.' Hereniging 'Alles is hier fijn. Het stadion is prettig, zowel op de tribunes als op het veld en in de catacomben. Bovendien, en dat is het belang rijkst, zijn de mensen hier ontzet tend aardig. De Nederlandse men taliteit komt heel dicht bij de Deense. Ik voel me hier op mijn plek; als speler en als mens.' Na zijn kortstondige flirt met de J-league stond de oudste Laudrup voor de keuze. Vissel Kobe bleek terecht niet het slotstuk van een glansrijke carrière. Daar was Japan te kil voor. Traditiegetrouw waren er ook nu weer tal van clubs die naar zijn gunsten dongen, de keus viel uiteindelijk op Ajax. Laudrup: 'Ik wist zeker dat er maar één ding belangrijk zou zijn: hoe voetbalt de club waar ik voor kies en hoe kan ik buiten het voetbal leven? Ik kon dus alleen maar naar Ajax.' Waar zijn broer Brian zoals bekend toch nog een jaar bij Glasgow Rangers bleef hangen. Nog geen hereniging van de geslepen gebroeders dus, die droom bleek een utopie. Want dit is het laatste jaar van Michael, daarna is het tijd voor andere din gen. Maar toch.Zie hem eens bezig na een training. Altijd gaat hij als laatste weg, om na de geda ne arbeid nog even losjes een balle tje te blijven trappen. Even nog wat spelen met de jonge neefjes op het veld, waarna zijn gedachten afdwa len naar Schotland, waar zijn broer voor de zoveelste keer dit seizoen de altijd lastige uitwedstrijd tegen Hibernian moet spelen. Stel je toch eens voor Met dank aan Raymond Bouwman

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 10