Treffen met de oude club Andrzej Rudy 'Bochum speelt niet typisch Duits voetbal' 'Het was een mooie dag gisteren in Bochum,' Zo ver baasde Andrzej Rudy de ver zamelde pers op de 'open pers dag' van Ajax. Het was net bekend geworden dat VfL Bochum de volgende Europese tegenstander wordt van Ajax en de Pool had de dag daarvoor de Duitse ploeg nog in actie gezien tegen Club Brugge, in de tweede ronde van de UEFA Cup. Club Brugge verloor met 4-1 van Bochum en Rudy zag het aan met gemengde gevoelens. Bij beide clubs heeft hij vrienden. Rudy pro moveerde met Bochum naar de Duitse Bundesliga en vorig seizoen werd hij met de huidige trainer van Club Brugge, Eric Gerets, landskampioen van België met Lierse SK. Ajax als voorbeeld Bij het verlies van Club Brugge denkt hij dan ook niet zozeer aan de club, maar meer aan de trainer. Rudy: 'Gerets is bij Lierse echt een vriend van mij geworden. We wer den vorig seizoen samen landskam- schept een band. We onderhouden nog steeds een goed contact.' Het is een speling van het lot dat Rudy niet koos voor het Champions League-avontuur met Lierse en nu opeens met Ajax tegen zijn oude club VfL Bochum in de UEFA Cup uitkomt. Naast Gerets is dus trainer Klaus Toppmöller van Bochum een oude bekende. Toppmöller wilde na de winst op Brugge dan ook alles weten over Ajax. 'Daarover wilde ik niet teveel loslaten', zo liet Rudy direct weten, 'de kans was veel te groot dat we ze nog zouden treffen. Ik weet dat Ajax voor Toppmöller het grote voorbeeld is. Onlangs vertelde hij nog dat hij alle trainingsvideo's van Ajax in huis heeft. Ik weet zeker dat hij ze gebruikt voor de eigen opleiding.' Het weerzien Rudy verheugt zich op het weer zien met Toppmöller waarmee hij in het seizoen 1995-1996 promo veerde naar de Bundesliga. De rechtermiddenvelder was een half jaar door Lierse uitgeleend aan Bochum. Rudy kwam in totaal veertien keer uit voor de Duitsers en scoorde daarin éénmaal. 'De tijd van mijn leven', zo haalt de erva ren middenvelder pioen en zouden dit seizoen anders samen in de Champions 8 League spelen. Dat

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 8