Uwe Gospodarek, de vroegere reser vekeeper van Bayern München en nu eerste doelman bij Bochum. gezien, zal opmerken dat Bochum over geluk niet te klagen heeft gehad. Maar daar komt weer de Duitse mentaliteit om de hoek kij ken. Want waar is geluk een niet te beïnvloeden factor en waar kan je, door inzet en overgave, datzelfde geluk een beetje sturen? Zeker is dat Ajax, net als in de vorige ronde, een tegenstander tegenover zich weet die zich niet snel gewonnen zal geven. Natuurlijk, er is respect voor de grootmacht Ajax, er is bewonde ring voor de goede spelers van onze Amsterdamse club. Maar er is bij Bochum ook de overtuiging dat met een superbe teamgeest veel technische achterstand is in te lopen. Reken maar dat Bochum gebruik zal maken van de under dog-positie om vandaaruit voor een verrassing te zorgen. Klaus Topmöller is één van de twee 'Klaussen' die het binnen VfL Bochum voor het zeggen heb ben. De club, die geen grote tradi tie op resultaat-niveau heeft maar wel stevig ingebed ligt in de stads cultuur, wordt namelijk op tech nisch gebied mede geleid door manager Klaus Hilpert. Zij kregen van voorzitter Werner Altegoer drie en een half jaar geleden de gelegenheid om een elftal op te bouwen. Na de degradatie, die Toppmöller niet meer kon voorkomen, tim merden zij een elftal in elkaar waarvan velen dachten dat het geen degelijke basis had. De meeste spelers werden voor weinig geld gekocht en bezaten geen grote naam. Maar Toppmöller en Hilpert wisten heel goed wat zij deden en het team paste uitstekend in elkaar. Dit seizoen loopt het in de natio nale competitie niet zo voortva- 5

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 5