Ajax VfLBochum Met gemengde gevoelens zag de Ajax-delegatie op vrijdag 6 november de Bundesliga-club VfL Bochum als volgende tegenstander in het UEFA Cup-toernooi uit de koker komen. Enerzijds leefde het idee dat Ajax het slechter had kunnen treffen, anderzijds weet iedereen dat het kwaad kersen eten is met Duitse clubs. De befaamde strijdlust is een extra wapen dat alleen te bestrijden is met eenzelfde inzet. wijsbare resultaat was opmerkelijk, ook het vertoonde spel was aange naam. Toppmöller liet zijn elftal wat opener, meer aanvallend ope reren dan de meeste Duitse clubs gewend zijn. In het kampioensjaar in de tweede Bundesliga en in het vorig seizoen was het spel van Bochum vaak ronduit attractief, ook in de wedstrijden die verloren gingen. De beloning was heel bij zonder, want nog nooit eerder had deze zoveelste club uit het Ruhr- gebied op Europees niveau gevoet bald. Dat VfL Bochum tot de deelne mers aan het toernooi 1997-1998 behoort, is vrij verrassend. Twee seizoenen geleden kwam Bochum nog uit in de tweede Bundesliga na een desastreus seizoen daarvoor op het hoogste plan. Onder leiding van trainer Klaus Toppmöller her overde Bochum het verloren gega- ne terrein. Het kampioenschap in de tweede Bundesliga bracht Bochum niet alleen bij de elite van het Duitse voetbal, ook verraste de club vriend en vijand door als vijf de te eindigen. Niet alleen het aan sturen In het UEFA Cup-toernooi deed VfL Bochum (dat zijn sportieve oorsprong als niet-voetbalclub reeds in 1848 kende!) het goed. In de eerste ronde werd Trabzonspor verslagen en in de tweede ronde legden de Duitsers de Belgische koploper Club Brugge een niet op te lossen rebus voor. Na twee ener verende en krachtenverslindende wedstrijden kreeg Bochum het tic ket voor de derde ronde in handen. Wie de laatste wedstrijd van het dubbele duel met Brugge heeft Het Bochumer Ruhr-stadion heeft een totale capaciteit van 31.500 toe schouwers.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 4