ppmöller - Wie vroeger graag naar de Duitse Sportschau keek, kent zijn naam nog wel. En waar schijnlijk herinneren zij zich de voetballer ook: Klaus Toppmöller. Hij was een aanval ler van het puurste soort. Een speler die steeds de weg naar het doel zocht, techniek in de benen had en zijn fantasie graag de vrije loop liet. Hij was een speler die verdedigers soms tot wanhoop kon brengen met zijn eigenzinnige acties. Een mooie voetballer dus. De op 12 augustus 1951 geboren Toppmöller speelde het langst en het opvallendst bij FC Kaiserslautern voordat hij, naar zijn avontuurlijke aard, zijn geluk zocht en vond in de Verenigde Staten, bij Dallas Tornado. Toppmöllers talent was algemeen erkend. Toch speelde hij slechts drie volwaardige interlands. Het feit dat hij meer dan tweehonderd Bundesliga-wedstrijden op zijn naam heeft staan, duidt erop dat hij een meer dan volwaardige pro fessional was. Wending Terug uit de Verenigde Staten voet balde hij nog enige tijd bij het onbekende FSV Salmrohr en daar na legde hij zich toe op het trai nersschap. Na een aantal beschei den clubs te hebben geleid, ging hij in 1991 bij een gerespecteerde club aan de slag: Waldhof Mannheim. In 1993 ging Toppmöller aan het werk bij Eintracht Frankfurt, waar hij in 1994 voortijdig afscheid nam om in november 1994 het zwal kende VfL Bochum te helpen over leven in de Bundesliga. Dat lukte niet maar toch was er toen al een positieve wending zichtbaar. Het jaar daarop bracht Toppmöller VfL Bochum met groot vertoon van macht én met attractief voet bal terug naar de hoogste afdeling. Het door Toppmöller samen gestelde team verbaasde vervolgens iedereen door zich, voor het eerst in de historie van de club, te plaat sen voor Europees voetbal.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 22