De tegenstander Trainer Klaus Toppmöller beschikt over een elftal dat het van een sterk collectief moet hebben (de hedendaagse droom van iedere trainer) maar dat daarbij kan rekenen op een aantal individueel sterke spelers. De speelwijze van VfL Bochum wijkt over het algemeen af van het traditionele model in Duitsland. Het is geen onzin te zeggen dat de club tracht offensief te spelen. Aanvankelijk gebeurde dat met drie spitsen, maar het model is een beetje aangepast. In de voorbije weken kwam Bochum voor de dag met twee aanvallers en een zeer aanvallend ingestelde centrale mid denvelder. In de defensie wil Toppmöller het liefst met drie ver dedigers spelen. Dat doen zij dan 'op lijn' zoals dat in het jargon wordt genoemd. Maar ook dat stre ven heeft men een beetje verlaten. Na de mindere resultaten in de competitie schuift er een verdediger als slot op de deur naar achteren. Waarschijnlijk zal VfL Bochum ook op die manier in de Amsterdam ArenA aantreden. In het doel staat Uwe Gospodarek. En jawel, die kennen wij nog van een paar jaar geleden toen hij in de eerste halve finale van de Champions League het doel van FC Bayern München verdedigde. Gospodarek was toen geen vaste kracht maar nam de plaats van Oliver Kahn en van Sven Scheuer (de toen geblesserde keepers) in. Gospodarek speelt vanaf de zopier van 1995 voor VfL Bochum. De laatste lijn bestaat uit een drie mans verdediging met Axel Sundermann op rechts en de Poolse international Thomasz Waldoch, die in 1994 Gornik Zabrze verruilde voor de Duitse club en tegen de veertig interlands voor zijn land speelde, in het cen trum. Waldoch is een robuuste speler, sterk in de lucht en goed in het duel en hem behaagt de rol van leider van de defensie. Links van waldoch speelt Torsten Kracht. Ook hij is een fysiek sterke speler die in het overgangsjaar 1995 van Vfb Leipzig naar Bochum kwam. De man die voor de verdediging speelt, wij zouden zeggen op de 'nummer 4-positie', draagt inder daad het rugnummer 4. Zijn naam

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 20