Ole Tobiasen Rechtsback met vleugels 'De trainingen zijn hier ook soms nog wel feller en scherper dan de wedstrijden Als er één speler spot met de logica dat neo-Ajacieden min stens een jaar nodig hebben om te acclimatiseren, dan is het Ole Tobiasen wei. De rechtsback van Ajax kwam van Heerenveen naar Amsterdam, kreeg het shirt met nummer 2 en nam zijn stek in, om deze vervolgens niet meer te verlaten. Hoewel... zelden zal een vleugelverdediger zo vaak zijn opgekomen als Tobiasen nu doet. De Deen scoorde al drie keer, waarvan twee tij dens de zevenklapper tegen Utrecht. Tobiasen (met de klemtoon op de 'i') is zelf ook redelijk verbaasd over de soepele overgang. Hij had niet direct gedacht aan een basis plaats. 'Ik dacht zelf meer aan een periode van zes maanden om een beetje aan Ajax te kunnen wennen, met af en toe een invalbeurt. Maar het ging vanaf het begin erg goed, waardoor ik tegen Vitesse bij de eer ste competitiewed strijd in de basis stond.' Het verschil tussen Heerenveen en Ajax komt vol gens Tobiasen vooral tot uiting in de trainingsinten siteit en de immer aanwezige druk om te winnen, en dan bij voorkeur met dubbele cij fers en oogstrelend voetbal. 'De media leggen die druk op je schou ders, ik heb er echter zelf geen last van. Je moet winnen, maar dat weet je als je hier speelt. Dat was heel anders in Heerenveen. Als je daar een wedstrijd verloor, was het jammer en niet meer dan dat. Ik was ook heel verrast over de sfeer in de groep, daardoor is de aanpas sing ook soepeler verlopen. Niemand had ook verwacht dat het vanaf het begin zo goed zou lopen en omdat het met de ploeg goed gaat, is het voor de nieuwe spelers ook allemaal wat makkelijker. De trainingen zijn hier ook soms nog wel feller en scherper dan de wed strijden en die ervaring is ook Landgenoten De ontmoeting met MW betekent voor de tweevoudig international een hernieuwde ontmoeting met landgenoten Perez en Nygaard. 'Nygaard spreek ik sowieso nog wel veel, we bellen wekelijks met elkaar. Nu zal het wel even wat meer worden, zo vlak voordat we tegen elkaar spelen. Het is toch leuk om met andere Denen te praten. Hier heb ik veel baat bij de aanwezig heid van Michael

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 8