/Ware Overmars doet alle moeite een tackle te ont wijken tijdens Ajax - Heerenveen op 20 mei 1993. De door Ajax gewon nen finale om de KNVB-beker in de Kuip eindigde in een doelpunten- festival: 6-2 werd het 8-0, In 1979 won Ajax met 6-0... En toen kwam 1980. Ik was er niet bij. Tenminste, ik kan mij niet herinneren dat ik op die 20ste april in De Meer een plaatsje had gevonden. Misschien heb ik de ervaring, de uitslag, uit mijn geheugen gewist. Want leuk was het alleen maar voor de Limburgers. Het werd -ongeloof- lijk- 3-6. Zes Drie voor MVV, in Amsterdam! En dat in een jaar dat met een kampioenschap werd besloten. Nu wordt die uitslag als een curiositeit uit de boeken opge diept. Een wedstrijd van lang gele den. Maar het is ongetwijfeld een dieptepunt geweest. In de andere kleedkamer zal er zelden zo'n feeststemming hebben geheerst. Met grote cijfers van Ajax winnen, in Amsterdam, dat moet een won der hebben geleken. MW heeft dat meegemaakt, zij hebben die score in hun historie met vergulde cijfers bijgeschreven. Oud zilver Hoe zit het eigenlijk met de gedeelde beker-ervaringen met MW. Ik mij er niet een herinne ren. Dus blader ik door het naslag werk van Evert Vermeer. Het bla deren vergt enige tijd. Pas in het seizoen 1992-1993 stuit ik op een bekerwedstrijd tussen Ajax en MW. Het is een wedstrijd in de achtste finale, gespeeld op een koude januari-dag. 3-0 is de uitslag van de in De Meer gespeelde wed strijd. Het blijkt het enige prece dent te zijn. Verder geen Ajax - MW of MW - Ajax in het beker voetbal. Eerlijk, ik kan mij er niet veel van herinneren. Wel dat Ajax in dat seizoen onder leiding van Louis van Gaal de KNVB-beker zou winnen. Dat was voor het eerst sinds 1987 (FC Den Haag - Ajax, 2-4, twee keer Van Basten en twee keer Bosman). Tja, en als we het toch over het winnen van de KNVB-beker heb ben... Natuurlijk, Ajax gaat voor de landstitel. Maar zolang de kans er is, zal er ook voor bekerglorie wor den gestreden. Want bekerwinst is als bekervoetbal: het geeft een spe ciale kleur aan de triomf en aan de historie. Er glanst iets moois in dat oude zilver. Ze hebben een lange reis gemaakt, onze vrienden uit Maastricht. En één keer een nóg langere reis terug... Dat willen de Sterrendragers niet en er bestaat geen verbod op dromen. Ben Tomato

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 7