Kiki AAusampa tracht tussen twee Heracles- spelers op de been te blijven. De Amstel Cup van het vorig seizoen duurde ontstellend kort. Het Almelose SC Heracles scha kelde Ajax met 1 -0 uit in het eigen stadion. bal in Nederland was er sprake van een tweejaarlijkse confrontatie tus sen Ajax en MW. Wanneer de schrijver dezes put uit de tijd dat voetbalbeelden zich met speels gemak en voor eeuwig vastzetten in zijn geheugen, dan ziet hij Maastrichter-mannen als Jo Bonfrere, Frans Körver, Willy Brokamp natuurlijk, Chris Hoenen, Jo Toennaer, trainer George Knobel. MW was aan de boorden van de Maas steeds een geduchte tegenstander. In De Geusselt won je niet makkelijk, ook het gouden Ajax uit de jaren zestig-zeventig niet. Vaak werden de MW-Ajax'en in het carnvals- weekend gespeeld. Dan was de stad helemaal klaar voor de ontvangst van de meesters uit Amsterdam. Die wedstrijden waren spektakel stukken waar het publiek een mooi, sfeerrijk aandeel in had. In Amsterdam wist MW Ajax meestal weinig in de weg te leggen. Ik heb grote overwinningen gezien van mijn cluppie. In sommige van die zeges ging MW dramatisch koppie onder. Ik zag Ajax in 1967 met een orkaankracht van 8-3 over de gasten heenspoelen, in 1972 5 terug is en, met het oog op de wedstrijd tegen Ajax, dat men zich niet bij voorbaat kansloos voelt. Maastrichter-mannen Van de Limburgse clubs die deel uitmaken van de vaderlandse voet bal-elite is MW de club met een grote naam. Nog voordat Roda JC zich nestelde in de eredivisie was MW een vaste klant. Vrijwel vanaf de invoering van het betaald voet-

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 5