Ajax MW De glans van bekerzilver Cupvoetbal in de ArenA! Vanavond is het weer zover en niemand kan er onder uit: wanneer het stadionlicht schijnt over bekervoetbal, kleurt het voetbal anders. Er glanst iets mooi romantisch in het zilver van de barokke bokaal. Winnen, geen andere keus. De passage naar een volgende ronde of directe uitschakeling. Op deze november-woensdag geldt dat voor Ajax - MVY. Voor Ajax is het de eerste kennismaking in het huidige seizoen met de Amstel Cup. De Maastrichtenaren maak ten de lange reis naar Amsterdam al eerder in deze jaargang. En hun terugreis was gevoelsmatig nog langer. Met een 7-0 nederlaag ver liet MW toen het voetbalbastion. Natuurlijk speelt die uitslag mee bij deze wedstrijd. En toch moet dat resultaat meteen vergeten wor den. Want, de echte voetballiefheb ber weet dat, in bekervoetbal is alles anders, gelden afwijkende wetten. In de afgelopen weken heeft MW uit een ander vaatje getapt dan in de beginweken van de competitie. De club is strijdbaarder geworden, de jongens die aanvankelijk nog werden verrast door het hogere tempo in de PTT Telecompetitie en de grotere intensiteit, zijn gewend geraakt. En er zijn punten gehaald. Dat zorgt ervoor dat de ster weer een beetje straalt, dat het vertrouwen in eigen kunnen wat Op 27 mei 1970 trad Ajax aan in het Bossche stadion de Vliert voor de bekerfi nale tegen PSV. Aanvoerders Velibor Vasovic (rechts) en Pleun Strik houden zich bezig met de toss. Ajax won met 2-0.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 4