De zaak van Sjaak Ivanhoe 'Weer een thuiswedstrijd, weer een duel in de ArenA. Het kan niet op de laatste paar weken en we gaan I maar door. Vanavond is het toch weer heel wat anders. Bekervoetbal. Dan kan een derde klasser opeens winnen van een profclub, zoals we laatst nog in Duitsland hebben gezien. Bekervoetbal is altijd anders. Het is de kortste weg naar Europees voet bal en als je verliest, is het meteen afgelopen. MW kan daardoor wel vrijuit spelen. De druk ligt bij ons, zeker na die 7-0 van de vorige keer. Zij gaan de bus in met het idee een lekkere pot voetbal te spelen en ze zien wel waar het schip strandt. Voor ons wordt het wel weer eens tijd wat te laten zien in de beker, zeker na die snelle uitschakeling van vorig jaar. Met voetbal gaat het eigenlijk maar om drie dingen: de bal, de schoenen en het veld. Vorig jaar was het veld slecht, waardoor we op winterschoenen moesten spelen. En dat is natuurlijk niet goed. Het was daar ook veel te koud, dat was ook niet echt leuk voor het publiek, hoewel ze het in Almelo wel warm kregen toen er gescoord werd. Nee, als het koud is krijgen we geen whisky in de rust. Roken en drinken is niet aan de orde. Wieberen daarmee. Dan kun je beter postzegels gaan ruilen, daarbij mag je wel een pilsje gaan drinken. De sfeer is nog steeds prima in de groep. We zullen dit jaar misschien heus nog wel tegen een nederlaag aanlopen, maar dat zal de sfeer er niet minder om maken. We moe ten alleen wel proberen die neder laag zo veel mogelijk uit te stellen. Laatst moesten we Baba weer van de grond halen. Die moest zo lachen dat 'ie bijna niet meer kon opstaan. Rudy had zijn neus gebro ken en die liep dus met een wit masker door de kleedkamer. We hadden de lichten uitgedaan zodat het net leek alsof Ivanhoe door de gangen liep. Ivanhoe, Ivanhoe, riep iedereen. Die jongens vonden dat prachtig. Zolang er maar veel gela chen wordt. Dan weet je dat het goed zit. Ook met de jongens die niet veel spelen, want we weten inmiddels dat ze er staan als ze moeten spelen.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 3