ü'ss: bij mijn huis posten. Na een week hadden ze me nog niet gezien; toen kwamen ze er pas achter dat ik naar het centrum verhuisd was.' Paleisrevolutie 'De situatie bij Ajax was niet ideaal. Cruijff was een jaar daar voor vertrokken en er was een soort van paleisrevolutie gaande. De leider was weg. Iedereen wilde de macht. Het is jammer dat ik juist in die periode bij Ajax heb gespeeld. In mijn tweede seizoen bij Ajax werd Rinus Michels trainer. Dat was niet zo'n succes. Ik ben een moeilijk mens, kan niet tegen dominantie. En Michels was een dominante man. Hij zag het niet verkeerd, maar ik leefde nou een maal niet alléén voor de sport. Ik heb daar nog een grappig voor beeld van. Na een slechte wedstrijd werd de spelersgroep bijeen geroe pen. Michels zei toen dat er altijd twee mensen waren die er met de pet naar gooiden. Ik zeg daarop tegen Michels "Wie is die andere?" Ik was nou niet bepaald een door snee persoon in het voetbal. De top hoefde ik niet per se te berei ken. De ambiance is voor mij belangrijker dan het geld. Ik heb altijd de filosofie gehad: je hebt je werk en je hebt je leven. En het leven gaat toch voor alles? Voetbal en werk zijn randvoorwaarden. Niemand kon me destijds iets ver tellen: ik was eigenwijs en lastig. Ik had als voetballer de naam dat ik lui was. Maar misschien was mijn observatievermogen wel beter. Ik hield er niet van om ener gie te verspillen. Het had voor mij geen zin om op onmogelijke ballen te lopen. Het voetbal van Ajax heeft me altijd bekoord. Het is toch veelzeg gend dat driekwart van Nederland voor Ajax is? Ajax heeft een aange boren uitstraling. Een echte mening over het huidige Ajax heb ik niet, daarvoor zie ik ze te wei nig. Ik vind het in ieder geval mooi dat er veel individualistische acties te bewonderen zijn. Wat me het meest is bijgebleven van mijn voetbalcarrière? Dat weet ik niet. Ik heb geen hoogtepunten, tenminste niet op het veld.' Marcelle van Hoof

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 21