Sunday Oliseh Een zondagskind in de ArenA 'Plezier in het voetbal is voor mij belangrijker' De Zangers van Zuid zagen het al meteen. Die Sunday Oliseh kan best een aardig potje voetballen. En dus schalde al na twee wedstrij den het inmiddels volledig ingeburgerde Sunday Oliseh (Olé, olé)-lied door de ArenA. Sunday Oliseh staat model voor het nieuwe Ajax zoals dat sinds de start van deze voetbaljaargang de vaderlandse velden afstroopt met machtig voetbal. Het wachten is volgens vele volgelingen en critici op de eerste echte grote test, die vanavond dan eindelijk op het pro gramma zou moeten staan. Prettige atmosfeer Ondanks zijn verblijf in de Serie A bij Reggiana kent de Nigeriaan Udinese nauwelijks. 'Uiteraard ken ik wel bepaalde spelers zoals Bierhoff en Walem, maar ik heb nooit tegen ze gespeeld. Zij speel den toen in de Serie B, terwijl wij op het hoogste niveau uitkwamen. Het zal waarschijnlijk zo zijn als andere Italiaanse ploegen. Harde tackles, veel gen iepigheden maar ook heel aanval lend. Maar ik denk dat het moet lukken wanneer Ajax zijn 'normale' voetbal speelt. En met normaal bedoel ik het tradi tionele voetbal van Ajax: aanval lend, attractief spel dat gepaard gaat met goede resultaten.' Reeds in de voorbereiding, toen Oliseh amper een paar weken Ajacied was, viel op hoe gemakke lijk de verdediger zich bewoog tussen zijn medespelers. Het had er alle schijn van dat de van l.FC Köln afkomstige nummer 15 al jaren bij Ajax speelde, zo een voudig ging het hem allemaal af. Oliseh vertelt dat het vooral komt omdat hij vanaf het begin zoveel plezier in het voetballen bij Ajax heeft. 'Ik kwam terecht in een pret tige atmosfeer, waar iedereen bereid was om hard voor elkaar te werken. Voor mij is het echt een eer om hier te spelen. Voetbal gaat inderdaad steeds meer en meer om geld, maar zo is het niet voor mij. Ieder mens is verschillend en voor mij is geld absoluut niet de groot ste drijfveer. Integendeel. Plezier in het voetbal is voor mij veel belang rijker. Verder denk ik dat ik weet waarover ik spreek. Ik heb al in veel landen gespeeld dus ik weet hoe het er bij andere clubs aan toe gaat. Het is voor mij heel bijzonder om bij

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 8