jaren tachtig verbaasde Udinese de voetbalwereld door een absolute stervoetballer te contracteren: Zico. Het leverde een record aan sei zoenkaarthouders op maar geen internationaal voetbal. Naast Zico speelden in die jaren ook erkende voetbalgrootheden als Pietro Paolo Virdis, Franco Causio (de huidige team manager), Daniel Bertoni en Edinho bij Udinese. Vanaf 1987 speelde Udinese de rol van Volendam door dan te degraderen, dan weer te promoveren. In 1989 voetbalde de huidige spits van Roma, Abel Balbo in het shirt van Udinese. De laatste promotie dateert van het seizoen 1994-1995. De tweede plaats in de Serie B was genoeg. Ambities Onder de bezielende leiding van trainer Alberto Zaccheroni deed Udinese het in het voorbije seizoen uitstekend. De plaatsing voor UEFA Cup-voetbal heeft voor een club als Udinese zowat de waarde van een kampioenschap. De meest Amoroso dos Santos duelleert met AC AAilan-verdediger Maldini. opvallende speler was natuurlijk de Duitser Oliver Bierhoff. Ooit gekocht door Inter (waarvoor hij nooit speelde) vestigde hij via Ascoli de aandacht van Udinese waar hij in 1995 terecht kwam. De trots van Friuli heeft nog meer ambities. Die liggen vooralsnog in het handhaven van een positie bij de top zeven van Italië en in het presteren op Europees niveau. Nog nooit eerder voetbalde Udinese in een echt Europees toernooi. Het debuut verliep voorspoedig. Widzew Lodz, de gerenommeerde Poolse club, werd na een 1-0 in Lodz met 3-0 in Udine verslagen. In Udinese treft Ajax niet zomaar een tegenstander, dat is zeker. De ploeg van Zaccheroni heeft inhoud op het gebied van pure begaafd heid en op het gebied van spelop vatting die 'on-Italiaans' genoemd kan worden. Ben Tomato 7

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 7