Udinese naar Serie A\ In de hoogste afdeling kon Udinese weinig klaarmaken. Na een eerste jaar waarin het negende werd, volgde een aantal seizoenen waarin het regelrecht tegen degradatie vocht. In het seizoen '53-'54 kon Udinese het vege lijf slechts redden na het winnen van beslissingswed strijden tegen Palermo en SPAL, maar een seizoen later liet Udinese alles en iedereen versteld staan. Het werd tweede, achter landskam pioen Milan. Dat resultaat werd echter volkomen teniet gedaan door interventie van de tuchtcom- missie van de Italiaanse voetbal bond. Men was er achter gekomen dat aan competitievervalsing door omkoping was gedaan. Samen met een andere schuldige club, Catania, Thomas Locatelli (links) en Olivier Bierhoff in actie tegen AC Milan. De Braziliaanse ster van Udinese in de jaren '80: Zico. werd Udinese teruggezet naar de Serie B. Het seizoen daarop keerde Udinese terug via het kampioen schap van de Serie B. Om in 1962 weer te degraderen. In die periode werd het doel van Udinese verde digd door een man die later de bij naam 'Dino Nazionale' zou dragen, Dino Zoff. Hij was een man van de streek die later via Mantova en Napoli bij Juventus terecht kwam. In 1964 zakte Udinese af naar de Serie C waar het pas in 1978 weer uit ontsnapte. Dat gebeurde onder leiding van trainer Massimo Giacomini, toen een ambitieuze jonge trainer met nieuwe voetbal ideeën die hij onder meer had opgedaan tijdens een stage, twee jaar eerder, bij Ajax. Het kam pioenschap werd een jaar later gevolgd door een nieuwe promo tie, naar de Serie A. Het jaar daar op werd de vijftiende plaats (goed voor degradatie) niet fataal vanwe ge het Grote Omkoop Schandaal. Udinese nam de plaats van het dis ciplinair gestrafte Lazio in. In de

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 5