De zaak van Sjaak De jongetjes van het plein I 'Het voetballen leeft weer, dat merk je aan alles. Volle tribunes, vrolijke mensen, echt weer een j beetje dat sfeertje van vroeger. Als ik 's ochtends naar Ajax ga, dan zijn de meeste kinderen al naar school, maar als ik terug kom, dan gaan ze allemaal roepen. 'Hoe is het Sjaak, lekker getraind, Sjaak? Het was mooi, hè, gisteravond?' en allemaal dat soort opmerkingen. Dat is mooi. Dat is goed voor het voetbal. En al die jongens en meis jes kijken naar Ajax. Ik hoorde ook weer dat de meeste mensen toch gewoon weer naar Ajax - Maribor hebben gekeken. Kijk, dat zijn goede berichten. Het was jammer dat het Nederlands Elftal niet zo goed gespeeld heeft. Al die mensen die toch weer veel geld hebben uitge geven om een wedstrijdje te bekijken. Veel gezinnen met kinde ren waren er ook. En dat zijn toch de supporters van morgen. Het straalde ook niet zoveel plezier uit, hè. Maar goed, ze hebben het gehaald en dat is denk ik het belangrijkste. Het is voor mij ook weer heel erg druk rond de wedstrijden van Oranje. Zeker als de jongens in het Ajax-stadion spelen. Veel oud- Ajacieden komen dan voor de wedstrijd even langs om nog even wat aan hun schoenen te laten doen. Niet dat de andere mensen van hun clubs ze niet goed behan delen, laten we dat voorop stellen, maar toch. Zeker voor de oud- Ajacieden in het Nederlands team, en dat zijn er nogal wat, is het toch een beetje een traditie dat ik even naar de schoenen kijk. En mis schien nog even een ander puntje eronder. De dag voor de wedstrijd werk ik altijd aan de wedstrijdschoenen van de spelers. Die zijn dan natuurlijk al goed ingelopen tij dens de trainingen, dus ze zijn soe pel genoeg. Een beetje vet erop, kijken of de rest in orde is en dan zijn ze klaar. De ene speler doet veel langer met schoenen dan de andere. En met de ene speler ben je langer bezig dan met de andere speler. Die Kanu, die nu niet meer hier speelt, heeft zulke grote schoe nen, dat duurde een stuk langer dan de schoentjes van Jesper Olsen. Die had zo'n beetje maat 37. Dus dat ging lekker snel!

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1997 | | pagina 3